Tulekul väikeelamute kütteseadmete uuendamise toetuse veebiseminar

29.05.2024

Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus (EIS) ja Kliimaministeerium korraldavad teisipäeval, 4. juunil kl 16.00–18.30 veebiseminari, kus väikeelamute omanikud saavad praktilist nõu kütteseadmete uuendamise teemal ning infot toetuse taotlemise kohta.

Veebiseminar

„Kütteseadmete uuendamise toetuse taotlusvoor avaneb peagi. Uues voorus saab lisaks ahju uuendamisele ja kaugküttevõrguga liitumisele toetust taotleda ka õhk-vesisoojuspumpade, maasoojuspumpade ja katlasüsteemide paigaldamiseks. Veebiseminaril pakume kõigile huvilistele infot, kuidas oma küttesüsteem energiatõhusaks muuta ning teadmisi sobiva küttesüsteemi valimiseks,“ ütles Kliimaministeeriumi välisõhu osakonna peaspetsialist Romario Siimer.  

Siimer annab seminaril ülevaate toetuse tingimustest ning EISi eraisiku toetuste valdkonnajuht Kersti Saar selgitab levinumate eksimuste ja küsimuste näitel, kuidas riigi e-toetuse süsteemis taotlust esitada. Kuna uues taotlusvoorus on võimalik uuendada küttesüsteemi selle liigist sõltumata, siis tutvustab Päästeameti ekspert Georg Kalde küttesüsteemide portaali. Pottseppade Liidu juhatuse liige Mati Malm räägib, kust leida pädevat pottseppa ning mida hea ja toimiva ahju ehitamisel tähele panna. Eesti Soojuspumba Liidu juhatuse esimehe Raido Malõševi teemaks on õige soojuspumba valik.    

Väikeelamute kütteseadmete uuendamise toetusmeede on loodud õhukvaliteedi parandamiseks tiheasustuspiirkondades. Toetust saavad taotleda väikeelamute omanikud linnades, kus Eesti Keskkonnauuringute Keskuse analüüsi järgi on õhukvaliteet kütteperioodist kõige enam mõjutatud. Toetust saab küsida enne 2010. aastat kasutusse võetud elamute jaoks.   

Ühe elamu kohta saab meetmest toetust kokku 10 000 eurot. 70-protsendiline toetusemäär kehtib Ida-Virumaal (Jõhvis, Kiviõlis ja Sillamäel), Jõgevamaal (Jõgeval ja Põltsamaal) ning Valgamaal (Valgas, Otepääl ja Tõrvas). 50-protsendiline toetusmäär kehtib Tallinnas Pirita, Nõmme, Kesklinna, Kristiine, Põhja-Tallinna ja Haabersti linnaosades ning Tartus, Viljandis, Rakveres, Kuressaares, Keilas, Võrus, Türis, Sauel, Paides, Tapal, Kärdlas, Elvas, Haapsalus, Karksi-Nuias, Kilingi-Nõmmel ja Pärnus.  

Seminar salvestatakse ning seda on hiljem võimalik järele vaadata. Samuti saab juba enne seminari esitada huvipakkuvatel teemadel küsimusi, millele esinejad seminaril vastavad. Lähem info seminari ning toetuse tingimuste kohta veebilehel: kredex.ee/kutteseadmete-toetus  

Kliimaministeeriumi väikeelamute kütteseadmete uuendamise meedet rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. 

EIS on üks osapool Euroopa Liidu projektis LIFE IP BuildEST, mis toob kokku eri osapoolte teadmised ja kogemused Eesti elamufondi rekonstrueerimiseks aastaks 2050.