Rohkem kui 1200 korteriühistut on tundnud huvi KredExi teenuste vastu

10.10.2022

Juba pea poolteist aastat nõustavad maakondlikud arenduskeskused (MAK) üle Eesti korteriühistuid tasuta erinevate EASi ja KredExi ühendasutuse toetuste, laenude ja käenduse teemal ning üksi selle aasta jooksul on seda võimalust kasutanud rohkem kui 500 korteriühistut igast Eesti maakonnast. Alates nõustamisteenuse algusest on toimunud aga tervelt 1200 nõustamist.

Изображение
Elvas rekonstrueeritud kortermaja
Elvas rekonstrueeritud kortermaja

„Juba poolteist aastat väldanud koostöö on olnud viljakas. Meie eesmärk on tõsta teadlikkust erinevatest kodu korrastamise võimalustest ja energiatõhususest laiemalt ning seda kõikjal Eestis. Taipasime eelmisel aastal, et parim viis seda teha on kasutada juba olemasolevaid kohalikke eksperte – nii on ühistutel alati kindel kontaktpunkt, kes tunneb kohapealseid olusid,“ lausus EASi ja KredExi ühendasutuse eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juht Triin Reinsalu. „Rõõm on tõdeda, et huvi sellise nõustamise järgi on olnud stabiilselt kõrge ja näeme, et üha rohkem nõustamist saanud ühistuid jõuab ka maja tervikliku rekonstrueerimiseni.“

Maakondlike arenduskeskuste juhi Andres Huule sõnul on huvi lisaks tavapärastele korterelamutele suunatud teenustele nagu renoveerimislaen, käendus või rekonstrueerimistoetus, ka päikesepaneelide vastu.

„Korteriühistute tagasiside ja huvi on selgeks näiteks, et inimesed tahavad infot saada kodukandist ja kindlalt inimeselt. See ongi Maakondlike Arenduskeskuste selge siht ja eelis, kuna lihtsustab korterelamu uuendamise ja energiatõhususe suurendamisega edasi liikumist,“ lausus Huul.

Konsultatsiooni kasutamiseks tuleb korteriühistul leida enda piirkonna arenduskeskuse kontaktid ning võtta kohtumise kokkuleppimiseks ühendust. Nimekiri arenduskeskustest on kättesaadav siit.

Maakondlikust arenduskeskusest saavad korteriühistud abi küsida nii erinevate teenuste tingimuste ja sobivuse, taotluste nõuete, ajakava kui vajalike tähtaegade kohta. Vajadusel pakuvad konsultandid abi ka KredExi taotluse täitmisel ja esitamisel.

Nõustamisteenust saavad ühistud kasutada 14 arenduskeskuses üle Eesti, vaid Harjumaal pakub konsultatsiooni arenduskeskuse asemel endiselt KredEx.

KredEx pakub korterelamute korrastamiseks ja energiasäästu kasvatamiseks erinevaid toetusi, otselaenu käendust. Alates 2015. aastast on KredExi toel üle Eesti korda tehtud ligi 750 korterelamut.