„Ettevõtlikkus kooli“ viib nädala jooksul kokku tippettevõtjad ja koolinoored

29.09.2015

Ettevõtlusnädala jooksul, 5. – 9. oktoobrini külastavad kümned Eesti ettevõtjad ja tippjuhid põhikoole, gümnaasiume ja kutsekoole või võtavad õpilasi vastu oma ettevõttes. Tänase seisuga lööb kaasa üle veerandsaja ettevõtja ja kooli. Koolidel on huvi korral võimalus veel projektis kaasa lüüa.

Kogu ettevõtmise fookuses on soov tekitada koolinoortes huvi ettevõtlusega tegelemise vastu. Selleks räägivad ühe koolitunni jooksul ettevõtjad noortele oma loo, kuidas neist sai ettevõtja või juht ja millised on olnud nende olulisemad õppetunnid sellel teel.

“Ettevõtja koolis on nagu värske tuulepuhang kinnises ruumis,” tunnustas ettevõtjate algatust Jõhvi Riigigümnaasiumi juht Tarmo Valgepea. “Tänase koolisüsteemi kitsaskoht on see, et õpe kipub olema liiga elukauge ja abstraktne ning koolid enesekesksed,” lisas Valgepea.

“Kogenud ettevõtjatel on midagi väga väärtuslikku – isiklik praktiline kogemus väga erinevatest situatsioonidest ja tegevusvaldkondadest. Tavaolukorras jagatakse seda vaid oma kollektiivi piires. Antud projektiga jagame seda väärtust aga oluliselt laiemalt ja seda kõige vastuvõtlikumale auditooriumile – noortele, kelle ees on olulised valikud nii edasiste õppimisvõimaluste kui tulevase ameti osas. Loodan, et ettevõtlike inimeste huvitavad lood oma elust ja väärtuste kujunemisest siitsamast kodusest Eestist inspireerivad noori oma tulevikku teadlikumalt kujundama,” sõnas Eesti Arengufondi nõukogu esimees Ville Jehe.

Aktsioonis „Ettevõtlikkus kooli“ on andnud nõusoleku kooliõpilastega kohtumiseks üle veerandsaja ettevõtja ja tippjuhi üle Eesti, teiste hulgas näiteks Markus Villig (Taxify), Marek Kiisa (Astrec), Tea Varrak (TTÜ), Toomas Tamsar (Eesti Tööandjate Keskliit), Marek Põldeots (TripleDev), Martin Rand (VitalFields) ja Heiti Hääl (Alexela) ja paljud teised.

Veel viimased päevad on koolidel võimalus aktsiooniga liituda. Selleks tuleb enda sooviavaldus saata aadressile [email protected]

Ürituse “Ettevõtlikkus kooli” Facebooki leht asub https://www.facebook.com/events/174404182894101/

„Ettevõtlikkus kooli“ toimub Eesti Arengufondi, Eesti Tööandjate Keskliidu, Teenusmajanduse Koja, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, SA Tuleviku Kool ja KredExi koostöös.