Sel nädalal viib KredEx karjääriretkedele 240 õpilast

15.11.2016

Homsest nädala lõpuni kestvatele KredExi korraldatavatele karjääriretkedele sõidab paarsada 9.-12. klasside õpilast kokku üheksast maakonnast. Iga piirkonna õpilased viiakse tutvuma kodukandi põnevamate ettevõtetega, et viia noored kokku võimalike tulevaste tööandjatega.

Tänavu teist korda karjääriretki korraldava KredExi ettevõtlusdivisjoni juhi Jarmo Liiveri sõnul võiks side noorte ja kohalike ettevõtete vahel olla tugevam. „Eelmisel aastal toimunud karjääriretkedel kogesime, et kuigi töökäsi on paljudes ettevõtetes väga vaja, on ettevõtetel aega järelkasvuga tegelemiseks napilt. Kuigi nii mõnedki noored tahaksid siduda oma tulevikku kodukandiga, arvatakse ekslikult, et maapiirkondades töötajaid vaja ei ole,” rääkis Liiver.

Seetõttu otsustaski KredEx alustada karjääriretkede korraldamist ja tutvustada kohalikku ettevõtlust. “Kui noored teaksid juba varakult, et neid ootab ka kodukohas tööle mitmeid edukaid ettevõtteid või selleks, et luua edukas ettevõte, ei pea kodukohast kaugele kolima, aitaks see selgelt kaasa elujärje parandamisele maapiirkondades,” lisas Liiver.

Ühe päeva jooksul saavad igas maakonnas karjääriretkele sõitvad õpilased tutvuda 2-4 ettevõttega ja näha kohapeal, millega ettevõte tegeleb. Osades külastatavates ettevõtetes avaneb noortel võimalus ka ise käed külge panna ja tööd järgi proovida.

Karjääriretkedele sõidavad üheksa maakonna 9.-12 klasside õpilased järgnevatel kuupäevadel:

- 16.11 toimuvale Jõgevamaa retkele sõidab Tabivere Põhikooli 9. klass. Külastatakse ettevõtteid Vudila ja Orthez.

- 16.11 toimuvale Raplamaa retkele sõidab Raplamaa Ühisgümnaasiumi 9. klass. Külastatakse ettevõtteid KP Factory ja Vindor.

- 17.11 toimuvale Valgamaa retkele sõidavad Palupera, Pühajärve ja Ala põhikoolide 9. klassid. Külastatakse ettevõtteid Ritsu ja Vivatex.

- 17.11 toimuvale Põlvamaa retkele sõidab Krootuse Põhikooli 9. klass. Külastatakse ettevõtteid Sverix, Astel ja Rae Kivitehas.

- 17.11 toimuvale Võrumaa retkele sõidab Vastseliina Gümnaasiumi 9. klass. Külastatakse ettevõtteid Aigren ja Sternoberg.

- 18.11 toimuvale Ida-Virumaa retkele sõidavad Kohtla-Järve Ahtme Gümnaasiumi 10. ja 12. klass. Külastatakse ettevõtteid Sillamäe Sadam, S.H.A.R.K Animationem Studio ja Wellmax Baltic.

- 18.11 toimuvale Lääne-Virumaa retkele sõidavad Simuna Kooli, Vasta Kooli, Muuga-Laekvere Kooli, Põlula Kooli ja Rakvere Reaalgümnaasiumi õpilased. Külastatakse ettevõtteid Jäneda Puit, Top Marine, Agroproff ja Kunrex.

- 18.11 toimuvale Saaremaa retkele sõidavad Kuressaare Vanalinna Kooli õpilased. Külastatakse ettevõtteid Muhu Pagarid ja Sandla Puit.

- 21.11 toimuvale Harjumaa retkele sõidab Peetri Lasteaed-Põhikooli 9. klass. Külastatakse ettevõtteid Magnetic MRO, HeyDay Organic, La Muu ja AS E-Profiil.​

Ettevõtete tutvustamise ja karjääriretkede korralduse eest vastustab KredEx. Karjääriretkede läbiviimist rahastas Euroopa Liit läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi.