„Võtmed-​kätte” sisustusteenuse pakkuja OCCO sai tegevused toimima tänu KredExile

26.02.2024

Eesti esimene „võtmed-​kätte” sisustusteenuse pakkuja OCCO eesmärgiks on luua äriklientidele mugavat sisustusteenust alates disainist kuni kogu projekti toodete tarneni. Tegevjuht Ander Sõõrumaa sõnul sai tänavu 8. tegevusaastat tähistav ettevõte hiljuti uue hoo sisse tänu KredExile, kes aitab neid suurprojektide rahastamisel.

Pilt
Foto: OCCO, fotograaf Karl Kasepõld
Foto: OCCO, fotograaf Karl Kasepõld

OCCO on tänaseks sisustanud üle 300 büroo ja avaliku ruumi ning kõikide tehingute puhul on oluline moraal, et ettevõtjale tehakse võimalikuks selliste plaanide elluviimine, mis muidu oleks jäänud tegemata. Võimalus on luua stiilseid töökeskkondi ning teha teoks projekte ka sellises olukorras, kus käibevahendeid ei ole piisavalt.

„Konkurentidest eristab meid läbi projektide tekkinud kogemus ja teadmised. Oleme teinud koostöös tehnoloogiaettevõtetega väga põhjalike analüüse, kuidas muuta ettevõtte kodu ehk kontor sotsiaalseks, huvitavaks ning meeskonnatunnet tekitavaks. Enamus meie valdkonna tegijatest müüvad lihtsalt mööblit, ent meie jaoks on äärmiselt oluline, et klient saaks tervikliku ning töötajate heaolu tõstva lahenduse,” tutvustab Sõõrumaa. „Lisaks on meil kõige suurem mööblitootjate võrgustik üle Euroopa, kellega koostöös suudame luua igale ettevõttele erilahenduse vastavalt kliendi eelarvele. Oleme oma klientidega selles osas väga avatud.”

KredExilt saadakse tuge suurprojektide rahastamisel. „Oleme koostöö üle äärmiselt õnnelikud, sest ettevõtte finantsvõimekus paranes tänu sellele mitmekordselt ning saime oma planeeritud tegevused korralikult toimima. Eelmise aasta lõpus alustasime oma läbi aegade suurimat projekti, millega meie inimesed olid juba viimased kuus kuud usinasti toimetanud,” räägib Sõõrumaa.

Ta lisab, et suurtes projektides on suured kliendid ning suurtel klientidel on sageli karmimad maksetingimused. „Ja kui projektide mahud ulatuvad juba miljonitesse, on iseseisvalt kasvaval Eesti keskmisel ettevõttel kindlasti vaja finantsilist tuge sarnaste suurprojektide elluviimisel. Selle probleemi aitas KredEx meie puhul lahendada ning sarnast koostööd plaanime laiendada ka tulevikus.”

Occo

OCCO edasine plaan on laiendada võimekust üle Baltikumi ning eksportida aina enam oma teenuseid ka välisturgudele, laienedes sinna koos oma klientidega. Lisaks on ettevõte hetkel tegemas märkimisväärseid investeeringuid tehnoloogiatesse, mis aitavad tõsta efektiivsust nii projektijuhtimises, logistilistes lahendustes kui ka roheteemadel – OCCOl on juba täna mitmeid kliente, kellega mõõdetakse ka kontori sisustamisel jalajälge.

EASi ja KredExi ühendasutuse ettevõtete käenduste ja laenude oaskonna juhi Kaarel Ausi sõnul on neil alati hea meel aidata tublidel Eesti ettevõtjatel oma plaane ellu viia. „Pole saladus, et inimesed veedavad töökeskkondades suure osa oma elust ning seetõttu on eriti oluline, et need keskkonnad oleks nutikalt läbimõeldud ja toetaks inimeste arengut. Selliste sisustusprojektide täislahenduste müük koos projektijuhtimisega eeldab oskuslikku käibekapitali juhtimist. Väljatöötatud lahendus koos meie käendusega aitab OCCO-​l ellu viia ühe nende viimaste aastate suurema projekti, luues seeläbi uuendusliku ja kaasava keskkonna, mis vastab tänapäeva töötaja soovidele ja vajadustele.”

EASi ja KredExi ühendasutus pakub ettevõtetele kiiremaks arenguks ja välisturgudele turvaliseks laienemiseks laene, riskikapitali, krediidikindlustust ja riigi garantiiga tagatisi.
Loe võimalustest lähemalt siit.

 

el_regionaalarengu_fond