Tänasest saavad korteriühistud taotleda KredExi rekonstrueerimistoetust

20.05.2019

KredEx alustab täna uuenenud tingimustel korterelamute rekonstrueerimistoetuse taotluste vastuvõttu. Sel aastal on toetusteks ettenähtud 17,5 mln eurot ning taotlusi võetakse vastu selle summa piires.

Ühe kõige olulisema muudatusena on võrreldes eelmise perioodiga muutunud toetuse määrad, mis paljuski lähtuvad piirkondade rekonstrueerimisaktiivsusest, ühistute laenuvõimekusest ja kinnisvara väärtusest. Tartus ja Tallinnas saab toetust kuni 30%. Tallinna ja Tartuga külgnevate valdade asustusüksustes, kus kinnisvara turuväärtus on taotluse esitamisele eelneva aasta andmetel kõrgem kui 500 €/m2, ja Elva linnas, Haapsalu linnas, Keila linnas, Kohila alevis, Kuressaare linnas, Maardu linnas, Otepää linnas, Paikuse alevis, Pärnu linnas, Rakvere linnas, Rapla linnas, Sauga alevikus, Uuemõisa alevikus ning Viljandi linnas asuva korterelamu rekonstrueerimisel 40%. Mujal Eestis on toetuse määr 50%. Varasemalt sama toetust saanud majad enam toetust ei saa. Kui ei soovita aknaid soojustuse tasapinda tõsta ning jäetakse paigaldamata soojustagastusega ventilatsioon, on võimalik taotleda ka madalamas määras toetust.

Muudatusi on ka miljööväärtuslikel aladel paiknevate ja muinsuskaitse all olevate elamute puhul. Vastavalt kohaliku omavalitsuse või Muinsuskaitseameti väljastatud tingimustele, ei pruugi olla võimalik näiteks maja fassaadi soojustamine või akende vahetamine. Selliste hoonete puhul peab toetuse saamiseks parandama energiatõhususarvu klassi vähemalt ühe astme võrra. Toetatakse ka erinevaid maja kvaliteetseks terviklikuks rekonstrueerimiseks vajalike uuringute läbiviimist. Esmakordselt saab toetust liftide rajamiseks.

Toetust jagatakse voorupõhiselt ehk igal aastal kindla summa piires. Lisainfot ja täpsemad tingimused leiab KredExi kodulehelt https://kredex.ee/et/teenused/elamistingimuste-parandamiseks/rekonstrueerimistoetus-2019  

KredExi korterelamute rekonstrueerimistoetust rahastatakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist.