Startup Estonia ja DTx Estonia käivitavad digiravimite teadlikkuse programmi

14.04.2023

Startup Estonia ja DTx Estonia koostöös sai alguse kuus kuud vältav arenguprogramm, mille eesmärgiks on tõsta teadlikkust digiravimitest (digital therapeutics) ning aidata kaasa sektori arengule Eestis ja mujal maailmas.

Pilt
Startup Estonia
Startup Estonia

Digiravimid on digitaalsed terviserakendused, mis on loodud haiguste ennetamiseks, diagnoosimiseks ja raviks eesmärgiga parandada patsientide elukvaliteeti ja tervisenäitajaid, vähendada tervishoiukulusid ning toetada tervishoiutöötajate tööd.

DTx Estonia asutajaliikme, Activate Health tegevjuhi Siim Saare sõnul keskendub uudne programm digiravimite arendamise kõikidele etappidele, alates ideest kuni rakendamiseni tervishoiusüsteemis. “Programmi raames korraldatakse seeria töötubasid, kus esinevad digiravimitööstuse tippeksperdid üle maailma. Programm võimaldab digiravimite arendamisega tegelevatel ettevõtetel saada uusi praktilisi teadmisi ning aitab tõsta Eesti tervishoiutöötajate, -asutuste ja -ettevõtete digiravimite-alast teadlikkust,” tõi Saare välja.

Ühtlasi saavad osalejad programmi raames teavet digiravimite juurutamise kohta Saksamaal, Inglismaal ja Ameerika Ühendriikides. Erinevate riikide kogemuste analüüsimine aitab mõista, milliseid võimalusi digiravimid tervishoiusüsteemile ja majandusele loovad. Osalejad saavad teadmisi nii edulugudest kui ka väljakutsetest, mida teised riigid on digiravimite rakendamisel kogenud.

Startup Estonia ja DTx Estonia eesmärk on luua tugev ja jätkusuutlik digiravimitööstus Eestis, mis aitab kaasa tervishoiusektori digitaliseerumisele ja innovatsioonile. “Programmi abil julgustame Eesti ettevõtteid ja teadlasi uusi digiravimeid välja töötama ning pakume tuge ja koostöövõimalusi nii kohalikele kui ka rahvusvahelistele partneritele,” sõnas Startup Estonia juht Eve Peeterson.

Programmi raames saavad ettekandeid kuulata kõik soovijad. Registreeruda saavad nii digiravimeid arendavad ettevõtted kui ka tervishoiu osapooled, kes teemast huvitatud: https://www.dtxestonia.ee/program/

DTx Estonia ehk Eesti Digiravimi Tootjate Liit koondab tervisetehnoloogia ettevõtteid, kes tegelevad digiravimite arendusega. DTx Estonia asutajaliikmete hulka kuuluvad Activate Health, Dermtest, Migrevention, SpeakTX ja Triumf Health. Liit on avatud uutele ettevõtetele.

Startup Estonia on riiklik programm Eesti startup ökosüsteemi arendamiseks, andes tõuke iduettevõtete tekkimiseks ning rahvusvahelisteks edulugudeks saamiseks. Startup Estonia programmi viib ellu EASi ja KredExi ühendasutus. Startup Estonia programmi teaduskiirendi tegevusi viib ellu SmartCap. Startup Estonia programmi (projekti number EU50651) rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Registreerumine ja lisainfo:

DTx Estonia
E-post: [email protected]
Veebileht: www.dtxestonia.ee