Saku alustas KredEx Krediidikindlustuse abil suuremahulist eksporti Venemaale

21.12.2020

Saku Õlletehas alustas sel sügisel suuremahulist eksporti Venemaale ning pruulikoja esindusõlu Saku Kuld on müügil enam kui 8500 kaupluses üle kogu riigi; ekspordilepingu sõlmimist toetas KredEx Krediidikindlustus.

Pilt
Erki Aamer, KredEx Krediidikindlustuse juhatuse esimees
Erki Aamer, KredEx Krediidikindlustuse juhatuse esimees

Saku Õlletehase juhatuse liikme Jaan Härmsi sõnul on koostöö suure Venemaa edasimüüjaga pruulikoja üks viimaste aastate suurimaid ekspordilepinguid.
"Septembrist alates oleme Venemaale tarninud juba ligi 100 konteinerit ning meie esindusjook Saku Kuld on ainsa Eesti õllena Venemaa ühes suurema ulatusega kauplusteketis ostjate poolt hästi omaks võetud," rääkis Jaan Härms. "Selle lepinguga kasvatasime Saku Õlletehase ekspordimahtusid märkimisväärselt ning idaturu näol on lisandunud üks suurimaid eksporditurgusid.”

Jaan Härmsi sõnul on fookus ekspordile seda olulisem, et tänavu tuleb silmitsi seista pandeemiakriisi ja selle mõjudega. "Kevadel kadus turism ja põhjanaabrite ostud täielikult ning lühikest suvepausi välja arvates on sama seis ka nüüd sügisel, lisaks on piirangute tõttu märkimisväärse löögi saanud kodumaine horeca-sektor," lausus Saku Õlletehase juhatuse liige. "Küll on positiivne, et meie eksporditellimused on olemasolevatel turgudel jätkunud samas mahus ning nüüd täienes portfell tugeva Venemaa partneri näol.”

Saku Õlletehas sõlmis kaheaastase ekspordilepingu Venemaa edasimüüjaga KredEx Krediidikindlustuse abil. KredEx Krediidikindlustuse juhatuse esimehe Erki Aameri sõnul on koostöö Saku Õlletehasega hea näide sellest, kuidas krediidikindlustus aitab turvaliselt uutele turgudele murda. „Praegu on ebakindlus majanduses suur ning oodata on ettevõtete jätkuvaid makseraskuseid. See aga tähendab alati ka võimaluste akent uut turuosa haarata või mõnele uuele sihtturule siseneda. Krediidikindlustus võimaldab muutuvas turusituatsioonis tekkivaid riske maandada ning müük kasvule suunata. Eksport moodustab olulise osa Saku Õlletehase kogumüügist, mistõttu on ekspordiga seotud riskide maandamine eriliselt oluline.“

Saku Õlletehase kogumüügist moodustas eksport eelmisel aastal 39,6%. Olulisemad eksporditurud on Läänemere ümbruse riigid, lisaks ekspordib Saku Islandile, Saksamaale, Küprosele, Kreekasse, Itaaliasse, Šveitsi ning kaugematest riikidest Hiinasse, Hongkongi, Lõuna-Koreasse ja Austraaliasse.