Rahvusvahelisel konverentsil räägitakse Eesti ekspordi rahastamise võimalustest

01.12.2014

AS KredEx Krediidikindlustus korraldab koostöös FinanceEstoniaga kolmapäeval, 3. detsembril Tallinnas Swissotellis rahvusvahelise ekspordi rahastamise teemalise konverentsi “Eesti Ekspordi Finantseerimine”.

KredEx Krediidikindlustuse juhatuse esimehe Meelis Tambla sõnul on Eesti eksportööridele loodud viimastel aastatel uusi finantseerimisvõimalusi, mis aitavad kiiremini jõuda välisturgudele ning püsida tihenevas väliskonkurentsis. “Konverentsi eesmärk on arutada üheskoos ettevõtjate, pankade ja välisekspertidega, kuidas aina keerulisemaks muutuvas rahvusvahelises keskkonnas rahastada eksporditehinguid ja millised on selle valdkonna arengud. Samuti pöörame konverentsil tähelepanu sellele, kuidas aitavad Eesti ja Põhjamaade riiklikud ekspordiagentuurid maandada välisturgudega seotud riske,” ütles Tambla.

FinanceEstonia juhatuse esimehe Aare Tammemäe sõnul on ettevõtete ekspordi finantseerimise seisukohalt oluline turuosaliste teadlikkuse tõstmine. “Riik ja erasektor koos saavad aidata tõsta Eesti ettevõtete teadlikust kapitalituru võimalustest ja turundada ekspordi finantseerimise võimalusi väljaspool Eestit,” lisas Tammemäe.

Konverentsil esinevad teiste hulgas Tiina Kivikas (EASi ekspordinõunik Saksamaal), Tõnu Palm (Nordea Eesti peaökonomist), Topi Vesteri (Finnvera asepresident, Soome), Matti Malminen (Konecranes ekspordi finantseerimise direktor, Soome) jpt.

Konverentsi kavaga saab tutvuda aadressil http://kredex.ee/krediidikindlustus/eksport/.

AS KredEx Krediidikindlustus maandab ekspordi ja kodumaise müügiga seonduvaid ostjariske ja aitab kaasa ettevõtete laienemisel uutele eksportturgudele.

FinanceEstonia on 2011. aastal loodud finantssektori esindusorganisatsioon, mille eesmärk on luua arenguvõimalusi liikmetele ja toetada majandusarengut läbi valdkonna rahvusvahelistumise, innovatsiooni ja kapitali kättesaadavuse parandamise. FinanceEstonia koondab 62 liiget.