Puitmajade tootjad said eksporditeo tiitli

30.12.2015

Lõppeval aastal jõudsalt ekspordimahte kasvatanud ja uutele turgudele laienenud Eesti puitmajade tootjad pälvisid KredEx Krediidikindlustuse aasta eksporditeo tiitli.

Täna andis AS KredEx Krediidikindlustuse juhataja Meelis Tambla eksporditeo auhinna üle Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimehele Sven Matsile. Tänavu otsustas KredEx Krediidikindlustus tunnustada aasta eksporditeo tiitliga mitte ettevõtet, vaid ärisektorit. „Eestis toodetud puitmajade eksportimine on olnud väga edukas ning see on kujunenud kiiresti kasvavaks ärisektoriks. Ekspordi müügikäibe poolest on Eesti Euroopas suurim puitmajade tootja. Soovime eksporditeo andmisega puitmajatootjatele tunnustada nende senist tegevust ning anda hoogu uute eesmärkide seadmisel,“ ütles Tambla auhinna üleandmisel.

Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimehe Sven Matsi sõnul hindavad puitmajade tootjad antud tunnustust väga kõrgelt. „Meil on hea meel, et meie tegemisi on märgatud ning seda on tunnustatud. Usun, et antud sektorit on põhjust pidada üheks Eesti visiitkaardiks. Eesti puitmajade kogumüügist ligi 85% eksporditakse ja suurem osa ettevõtetest annab tööd regionaalselt üle Eesti paiknevates tootmisüksustes. Lisaks rahvuslikule kapitalile omab sektor olulist tähtsust ka maapiirkondades tööandjana. Antud tunnustus annab jõudu järgmiste eesmärkide seadmiseks,“ ütles Mats.

AS KredEx Krediidikindlustus annab aasta eksporditegu välja alates 2014. aastast. Aasta eksporditeo auhinnaga tunnustab KredEx Krediidikindlustus Eesti ettevõtteid või tööstusharusid, mis säilitavad ja kasvatavad ekspordimahte ning on olnud edukad uute turgude leidmisel. Eelmise aasta eksporditeo tiitli pälvis AS E-Piim.