Poolteist aastat tagasi uksed avanud Haapsalu Kastani apteek sai lisarahastust KredExilt

11.03.2024

2022. aasta augustis avas Haapsalu Kastani kaubanduskeskuses uksed uus proviisorapteek. Omaniku Monika Aasmaa sõnul puudus antud piirkonnas seni apteek, ehkki teenust vajavat elanikkonda on sealkandis piisavalt. Kuna ettevõtte loomise alustusjärgus olid kulud suured, andis ruumide ettevalmistamiseks abikäe KredEx.

Pilt
Fotol Monika Aasmaa
Fotol Monika Aasmaa

Tänaseks juba poolteist aastat tegutsenud apteegi asutamise idee sündis juba aastaid tagasi, mil Aasmaa Tartus elas. „Elukeskkonnana jättis kompaktne Haapsalu meie perele sümpaatse mulje. Hakkasin otsima võimalusi oma elu enamaks sidumiseks Haapsaluga ning mingil hetkel tekkis võimalus ka iseseisvumiseks. Tahtsin luua ettevõtte, kus saan tegutseda enda eetika ja tõekspidamiste järgi,” selgitab ta. „Tartu Ülikoolis farmaatsiamagistri kraadi omandamise ning enam kui 15-aastase erialase töökogemuse käigus kinnistus minus teadmine, et mu töö on olla apteeker ning soovin oma teadmiste ja kogemustega inimesi aidata.”

„On mõistetav, et nagu tavapoes jälgitakse soodushinnaga tooteid, nii ka apteegis võivad kampaanias olevad tooted eelistatumateks osutuda. Aga haigused ei käi kampaania järgi. Kvaliteetne apteegiteenus peab panustama tarkadesse töötajatesse ja nende koolitamisse, et inimesed saaksid abi ikka vastavalt oma näidustustele, mitte soodushinnale. Meie apteek püüab läheneda igale kliendile personaalselt ja aidata lahendada konkreetselt tema muresid,” toob Aasmaa välja hiljuti avatud apteegi eelised. „Apteeker on tervishoiutöötaja, kes teeb oma tööd hingega.”

Vähetähtis pole tema sõnul ka kohalikku kogukonda panustamine. „Mulle meeldib aidata kohalikke ja samas tihe suhtlus nendega võimaldab neid ka rohkem aidata. Võtsin suure riski, sest apteeke on Eestis palju, aga tänu siirale soovile inimesi aidata, siia tullakse ka linna teisest otsast. Julgustan kõiki apteegist tervise osas nõu küsima.”

Aasmaa lisab, et tema tulevikuplaanides on põhitegevuse mitmekesistamine, ent hetkel on see kava tööjõupuuduse taga. „Apteegi pidamine Eestis pole lihtne ja heade töötajate leidmine on osutunud väga keeruliseks. On tänuväärne, et KredEx otsustas mu tegevusele käe alla panna ning ettevõtluslaenu tarbeks pangale lisagarantii anda. Kuna algusjärgus on kulud suured, kulus lisarahastus väga ära. Apteegiteenuse pakkumine on litsentseeritud tegevusala ning litsentsi saamiseks on seadusega kehtestatud ulatuslikud ja ranged nõuded nii teenuse pakkujale kui ka teenuse pakkumise ruumidele.”

Fotol Kaarel Aus

Kaarel Aus, Foto: KredEx

EASi ja KredExi ühendasutuse käenduste ja laenude osakonna juhi Kaarel Ausi sõnul on Kastani apteek hea näide ettevõtja missioonitundest. „Ettevõtlusega tegelevate inimeste jaoks on tegutsemise ajendiks tihti mingi laiem eesmärk ja soov lahendada nutikalt mõni probleem või siis antud juhul – panustada kogukonna liikmete heasse tervisesse, osutades selleks mitmekülgset ja personaalset proviisorteenust. Meie ülesanne on aidata ettevõtjatel need eesmärgid edukalt ellu viia ning olla seejuures võimalikult paindlikud, kuna iga ettevõtja soovid ja projektid on erinevad. Soovime omalt poolt head tervist nii Kastani Apteegile kui ka kõigile headele Haapsalu inimestele!”

KredEx pakub ettevõtetele kiiremaks arenguks ja välisturgudele turvaliseks laienemiseks laene, riskikapitali, krediidikindlustust ja riigi garantiiga tagatisi. Loe võimalustest lähemalt siit.

 

EL Regionaalarengu Fondi logo