Pärnumaa idusektori ettevõtted kasvatasid töötajate arvu veerandi võrra

16.05.2024

Pärnu maakonnas tegutsevate idusektori ettevõtete käive kasvas selle aasta esimeses kvartalis 12% 2,5 miljoni euroni. Samas töötajate arvu on ettevõtted suurendanud võrreldes aasta varasemaga koguni 26%.

Pärnu maakonnas tegutses Äriregistri ja Startup Estonia andmetel selle aasta esimese kvartali lõpu seisuga 24 idusektori ettevõtet ning neist suurima käibega olid aasta esimeses kvartalis Ready Player Me (1,3 miljonit eurot), Patchstack (0,37 miljonit eurot) ja OpenNode (0,27 miljonit eurot).  

Maakonnas tegutsevad idusektori ettevõtted olid tööandjateks 102 inimesele, keda on veerandi võrra rohkem kui mullu samal ajal. Pärnumaa tööandjad liiguvad seega töötajate statistika poolest Eesti idusektori ettevõtetega vastuvoolu, sest Eestis tervikuna ei ole idusektoris hõivatud töötajate arv selle aasta esimeses kvartalis kasvanud.

Idusektori ettevõtetest suurimaks tööandjaks oli Pärnumaal esimese kvartali lõpu seisuga Gamecan, kus töötas 52 töötajat. Suuruselt teiseks tööandjaks oli maakonnas 31 töötajaga Ready Player Me. Mõlemad ettevõtted on aastaga oma töötajate arvu kasvatanud - mullu esimeses kvartalis töötas Gamecan´is 32 inimest ning Ready Player Me oli tööandjaks 25-le inimesele.

Kohaliku startup-ökosüsteemi toetamiseks käivitas Startup Estonia aprillis Pärnumaal tasuta ekspertnõustamise programmi alustavatele iduettevõtjatele ning oma äriideed alles otsivatele inimestele. “Programmi raames pakub Pärnumaal ekspertnõu väga tugev ekspert Kaydi Tomson, kes annab nõu sellistes valdkondades nagu ärimudelite leidmine ja kontaktide loomine, müük ja turundus, kommunikatsioon ja disain,” tõi välja Startup Estonia regionaalse iduettevõtluse projektijuht Elina Dubova.

Nõustamise saamiseks saavad iduettevõtted ja idee faasis meeskonnad pöörduda Pärnumaa arenduskeskuse poole või võtta ekspertiga otse ühendust. Lisainfot programmi ning selles osalevate ekspertide kohta leiab Startup Estonia kodulehelt.

Startup Estonia on riiklik programm Eesti startup ökosüsteemi arendamiseks, andes tõuke iduettevõtete tekkimiseks ning rahvusvahelisteks edulugudeks saamiseks. Startup Estonia programmi viib ellu EASi ja KredExi ühendasutus. Startup Estonia programmi (projekti number 2021-2027.1.03.23-0212) rahastatakse Euroopa Liidu vahenditest.