Noorte arhitektuurivõistlusele laekus 9 võistlustööd

29.04.2011

KredExi, Rakvere linna ja Eesti Arhitektide Liidu poolt IFHP (International Federation for Housing and Planning) 55. aastakongressi „Elamumajanduse ja planeerimise mõju majanduskeskkonnale“ raames korraldatud noorte arhitektide ja arhitektuuri eriala tudengite võistlusele Rakvere linnametsa elamurajooni ruumiliseks planeerimiseks laekus 9 võistlustööd.

Rakvere linnametsa elamurajooni ideevõistlusega sooviti leida lahendust reaalsele uuele elukeskkonnale. Võistlejatelt oodati üldplaneeringus ettenähtud alale sisulise kontseptsiooni ja ruumilise ideelahenduse pakkumist koos uushoonestuse ja ühiskasutuses olevate alade äranäitamisega. Arendatav ala peab kujunema innovaatiliseks, looduslähedaseks, energia- ja ressursisäästlikuks elamupiirkonnaks ning kvaliteetseks elamiskeskkonnaks.

KredExi eluasemedivisjoni juhi Mirja Adleri sõnul oli konkurss edukas, kõik tööd vastasid tingimustele ning laekunud võistlustööd olid väga kõrgetasemelised.

„Võistluse raames antakse välja planeeritult kolm preemiat- esimene preemia väärtusega 1 300 eurot, teine preemia väärtusega 900 eurot ja kolmas preemia väärtusega 700 eurot. Lisaks märgitakse ära kaks väga head võistlustööd“, lisas Mirja Adler.

Zürii, mille töös osalesid Rakvere LV peaarhitekt Raul Järg, IFHP esindaja Regitze Marianne Hess, KredExi esindaja Mirja Adler ja EALi arhitektid Jan Skolimowski ning Lembit-Kaur Stöör, kogunes töödele hinnangu andmiseks 26. aprillil ning põhjaliku arutelu tulemusel jõuti üksmeelsele otsusele tunnustada alljärgnevaid töid: AED-LINNA-METS, IVA, METS MAJA SEES , METSAELU ja WHERE CITY AND FOREST MERGE TOGETHER.

Võidutööde pingerea avalikustamine ja autorite nimesid sisaldavate ümbrike pidulik avamine toimub kolmapäeval, 4. mail, algusega kell 18:00 Projektiruumis März (Olevimägi 7).
Töödega on võimalik Projektiruumis März tutvuda juba tänasest kuni järgmise nädala reedeni iga päev kell 13:00 – 18:00.

KredExi eestvedamisel toimub Tallinnas 11.-14.september 2011 rahvusvaheline IFHP konverents. IFHP konverentside raames on tavaks korraldada arhitektuurivõistlusi noortele arhitektidele, et anda neile võimalusi kogemuste saamiseks konkurssidel osalemisel. Sarnane eesmärk on ka Arhitektide Liidu poolt algatatud, noortele, kuni 30-aastastele arhitektidele ja arhitektuuritudengitele suunatud kiirvõistluste sarjal, mis võimaldab noori arhitekte kaasates leida omavalitsustes ette tulevatele päevakajalistele probleemidele kiireid ja alternatiivseid lahendeid. Noortele on see heaks võimaluseks pakkuda ideevõistlustel välja värskeid ja innovatiivseid lahendusi, omandada praktilisi kogemusi ning seeläbi kergemini siseneda erialasele tööpõllule.