Minister Parts kutsub osalema äriideede konkursil Ajujaht

08.09.2010

Minister Juhan Parts kuulutas eile Estonia Kontserdisaalis ettevõtlusauhindade galal avatuks ettevõtluskonkursi Ajujaht uue hooaja. Parts kutsus üles kõiki noori ettevõtlikke inimesi end proovile panema ning põneva ettevõtlusmaailmaga tutvuma.

Juba neljandat korda toimuv ettevõtluskonkurss Ajujaht otsib uudseid suure potentsiaaliga äriideid ning toetab nende autoreid ettevõtlusega alustamisel. Parimad meeskonnad saavad tippettevõtjate ja -koolitajate toel oma äriideed arendada, luua kontakte potentsiaalsete investoritega ning saada osa 1 000 000 krooni suurusest auhinnafondist. Ideesid saab konkursile esitada kuni 1.novembri kella 17:00.

Konkursile on eelnevate aastate jooksul esitatud kokku 2113 uut äriideed ning koolitust saanud kokku üle 250 tulevase ettevõtja. Võitjatesse on idee elluviimiseks investeeritud auhinnaraha 2,5 miljonit krooni. Auhinnatud ideed on jõudsalt edasi arenenud. Näiteks Click&Grow arendab edukalt innovaatilist toataimede kasvatussüsteemi, ReUse Republic valmistab brändikaupade laojääkidest ainulaadseid disainrõivaid, Teooria.ee aitab internetis liiklusteooriat õppida ning MTÜ Abikäsi puuetega inimestel tööd saada. Edukaid vilistlasti on palju.

„Ajujaht on väga hästi toimiv heas mõttes sunnimeetod, kuidas lihtsalt lennukast mõttest saab reaalselt toimiv ettevõte,“ hindas konkursi kasutegurit Ajujaht 2010 võitja Mattias Lepp. „Soovitan kõigil, kellel on mõni lahe idee, see konkursile saata. Väikseim võimalik kasu on idee testimine ja tagasiside saamine, suurim võimalik kasu on võita ideega kogu maailm. Head nõuanded ja stardiraha kauba peale“.

SEB Äriarenduse divisjoni direktor Mart Maasik sõnas, et eelmisel aastal esitatud ideede hüppeline kasv tulenes kahe teguri sünergiast. "Esiteks on Ajujaht elujõuline algatus ja stardiks soodne pinnas. Teiseks kogub laiemalt jõudu mõtteviis, et parema tuleviku nimel tuleb endal varrukad ülesse käärida. Omalt poolt julgustaksin kõiki ideede esitajaid oma äriplaani laiendama Eestist väljapoole, sest riigipiiride ignoreerimine annab täna kasvuks suuremad võimalused," sõnas Maasik. "Eelmised konkursid näitavad, et üha enam tahetakse ja suudetakse alustada nii teaduspõhise, sotsiaalse kui ka elustiiliettevõtlusega. Hea meel on näha, et ettevõtlusega alustamine näitab ka üleüldist kasvutrendi, näiteks 2009 ja 2010 aasta esimese 8 kuu baasil saame öelda, et aktsiaseltside ja osaühingute asutamine on tänavu tõusnud 24.6 %," lisas Maasik.

Ettevõtluskonkursi Ajujaht eesmärgiks on aidata noori ettevõtjaid uuenduslike ettevõtete loomisel. Konkurssi viiakse läbi EASi ettevõtlusteadlikkuse programmi raames, mida rahastab Euroopa Sotsiaalfond. Miljonikroonise auhinnafondi panevad kokku Eesti edumeelsed ettevõtted ja organisatsioonid: SEB, Skype, Ülemiste City, Eesti Arengufond, Tehnopol, Tartu Teaduspark, Tallinna Ettevõtlusamet, Tartu linn, Heateo Sihtasutus, Webmedia, Nasdaq OMX Tallinn, Tervise Paradiis, British Council, KredEx. Ajujahi korraldajad on BDA Consulting, Invent Baltics ja Connect Eesti.


Lisainfo: Lo Rihvk
BDA Consulting partner/Ajujahi projektijuht
Tel: 51 15 625, E-post: [email protected]
www.ajujaht.ee