Kütteseadme uuendamise toetuse taotlemiseks saab maksuandmete tõendi võtta juba praegu

09.02.2024

15. veebruaril avame taotlusvooru, mis aitab kütteseadmeid uuendada eeskätt väiksema sissetulekuga inimestel. Taotlused järjestatakse Maksu- ja Tolliameti maksuandmete tõendil oleva maksustatava tulu alusel, väiksemad sissetulekud eespool. Kuna 15. veebruarist saab esitada ka tuludeklaratsiooni, siis võib maksuandmete tõendi võtmisega tekkida järjekord. Seetõttu tuletab KredEx huvilistele meelde, et tõendi saab võtta juba praegu, enne vooru avanemist. Samuti on voor kindlasti avatud vähemalt seitse päeva.

Kütteseadmete uuendamise toetus avaneb 15. veebruaril

Kütteseadme uuendamise toetuse esimene voor avaneb riigi e-toetuste keskkonnas 15. veebruaril kell 9:00 ja taotlusi saab esitada kuni 21. veebruarini kell 23:59. KredEx võtab vastu ja hindab ära eranditult kõik sel perioodil esitatud taotlused, sõltumata nende hulgast. Kohe esimesel päeval esitatud taotlus hindamisel mitte mingit eelist ei anna – taotlustest moodustub pingerida ainult maksustatava tulu alusel.

„Soovitame taotluse esitamisega mitte kiirustada. Kui huviliste arv on esimestel päevadel siiski nii suur, et tõendi taotlemisel tekib järjekord või ei saa riigi e-toetuste keskkond korraga kõiki sisenejaid vastu võtta, saab pisut hiljem rahulikult uuesti proovida. Taotlemise aeg on piisavalt pikk selleks, et kõik huvilised jõuaksid oma taotluse esitada,“ ütles KredExi eluaseme ja energiatõhususe osakonna juht Triin Reinsalu.

Väga aktiivse taotlemise korral võib osa taotlejate ekraanile ilmuda teade "Kasutajate suure arvu tõttu on hetkel ligipääs e-toetuse keskkonnale piiratud. Proovige mõne aja pärast uuesti". Tegu on riigi e-toetuste keskkonna teavitusega ning sel juhul tuleks hiljem uuesti keskkonda sisse logida.

Kui korduv sisselogimine eri päevadel ja kellaaegadel siiski tulemust ei anna, soovitab KredEx klienditoele sellest märku anda. „Saame juhul, kui taotlemise aktiivsus ületab tõepoolest kõiki ootusi, vajadusel taotlemise tähtaega  pikendada,“ sõnas Reinsalu.

Kütteseadme uuendamise toetust saab alates 15. veebruarist taotleda moodulahju, soojussalvestava kaminahju, pottsepa ehitatud ahju paigaldamiseks ning kordategemiseks. Lisaks on võimalik toetust küsida kaugküttevõrguga liitumiseks ja selle korral radiaatorite ning põrandakütte paigaldamiseks. Vooru kogueelarve on 10 miljonit eurot.

Kui toetust soovitakse taotleda õhk-vesi soojuspumba, maasoojuspumba ning halupuidu- või pelletikatla paigaldamiseks, tuleb oodata järgmise taotlusvooru avanemist aasta teises pooles.

Taotlusi saavad esitada füüsilised isikud ja suurim toetuse summa on 10 000 eurot elamu kohta. Sõltuvalt piirkonnast on toetuse määr kas 50 või 70 protsenti. 70-protsendiline toetusmäär on ette nähtud Ida-Virumaal Jõhvis, Kiviõlis ja Sillamäel, Jõgevamaal Jõgeval ja Põltsamaal, Valgamaal Valgas, Otepääl ja Tõrvas. 50-protsendiline toetusmäär on Tallinnas Pirital, Nõmmel, Kesklinnas, Kristiines, Haaberstis ja Põhja-Tallinnas ning teistest linnadest Tartus, Viljandis, Rakveres, Kuressaares, Keilas, Võrus, Türil, Sauel, Paides, Tapal, Kärdlas, Elvas, Haapsalus, Karksi-Nuias, Kilingi-Nõmmel ja Pärnus.

Toetuse saamiseks peab taotleja elamu olema kasutusele võetud enne 2010. aasta 1. jaanuari. Elamus peab olema lokaal- või kohtküte ja energiaallikaliigiks tahke kütus.

Taotlusvooru kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Meetme määruse on välja töötanud Kliimaministeerium, taotlemine avatakse riigi E-toetuste keskkonnas.
Info taotlemise tingimuste kohta on leitav meie veebist, küsimusi saab esitada [email protected].