KredExi tehnoloogialaenu saab taotleda ka Swedbankist

09.06.2011

KredExi tehnoloogiainvesteeringuteks mõeldud allutatud laenu saab alates tänasest taotleda ka Swedbankist. Tehnoloogialaen katab ettevõtja eest liisingu või laenu omafinantseeringu ning ettevõtja saab investeerida masinatesse ja seadmetesse ka juhul, kui tal ei ole piisavalt vaba raha nõutavaks omafinantseeringuks.

KredExi ettevõtlusdivisjoni juhi Lehar Küti sõnul on pangalaenu või liisingu saamisel sageli probleemiks omafinantseeringu puudumine.

„KredExi poolt pakutava tehnoloogialaenuga saab katta puuduva omafinantseeringu kuni 40%
ulatuses projekti maksumusest“, ütles Lehar Kütt.

Swedbanki ettevõtete panganduse tegevdirektori Robert Kitt´i sõnul on ootus klientide poolt taolise laenu andmiseks olemas ja pank on valmis oma klientidele omafinantseeringu katmiseks KredExi tehnoloogialaenu väljastama.

"Tehnoloogialaen annab ka väiksema omakapitaliga projektidele eluõiguse ning aitab loodetavasti käima lükata paljusid arenemisvõimelisi ettevõtmisi," ütles Robert Kitt.

Tehnoloogialaen võimaldab ettevõtjal kaasata täiendavat finantseerimist liisingu või pangalaenu näol, sest allutatud laenu käsitletakse teiste finantseerijate poolt sarnaselt omakapitaliga ning see annab võimaluse kasutada suuremat finantsvõimendust ja tagab parema ligipääsu kommertslaenule.

Laenu sihtgrupiks on ekspordipotentsiaaliga tööstuse, energeetika, vee- ja jäätmemajanduse ettevõtjad, kellel on soov investeerida täiendavalt masinatesse ja seadmetesse seoses olemasoleva ettevõtte laiendamisega, toodangu mitmekesistamisega või mõnel muul põhjusel. Samuti saab laenu taotleda uue ettevõtte käivitamiseks.

Lisaks Swedbankile pakub tehnoloogialaenu ka LHV Pank.

Täpsemat infot tehnoloogialaenu kohta saab KredExi veebilehelt ja KredExi kliendihalduritelt.