KredEx, Rakvere linn ja Eesti Arhitektide Liit kuulutavad välja noorte arhitektuurivõistluse

09.03.2011

KredEx, Rakvere linn ja Eesti Arhitektide Liit kuulutavad välja Rakvere linnametsa elamurajooni ruumilise planeerimise ideevõistluse noortele arhitektidele ja arhitektuurieriala tudengitele. Konkurss korraldatakse IFHP (International Federation for Housing and Planning) 55. aastakongressi „Elamumajanduse ja planeerimise mõju majanduskeskkonnale“ raames KredExi, IFHP, Eesti Arhitektide Liidu ja Rakvere linnaga.

KredExi eluasemedivisjoni juhi Mirja Adleri sõnul on IFHP konverentside raames tavaks korraldada noortele arhitektidele arhitektuurivõistlus, et anda neile võimalus kogemuste saamiseks arhitektuurivõistlustel osalemisel.

„Tavapärastel arhitektuurivõistlustel on noortel ja üliõpilastel keeruline osaleda, sest üldjuhul nõutakse võistlusel osalejatelt kogemust“, lisas Adler.

Eesti Arhitektide Liidu projektijuhi Liivi Haameri sõnul on Arhitektide Liidu poolt algatatud noorte arhitektide võistlused suurepäraseks võimaluseks noortele arhitektide siseneda erialasele tööpõllule, pakkudes välja värskeid ja innovatiivseid lahendusi ning konkureerida tööturul juba kogenud arhitektidega.

„Rakvere linnametsa elamurajooni ideevõistlus on järjekorras kolmas ja seekord kõige suuremahulisem, soovides leida lahendust reaalsele uuele elukeskkonnale. Võistlejatelt oodatakse pakkumist üldplaneeringule koos uushoonestuse ja ühiskasutuses olevate aladega“, ütles Liivi Haamer.

Rakvere peaarhitekt Raul Järgi sõnul soovib Rakvere Linn leida planeeringulist ideelahendust üldplaneeringus kavandatud Linnametsa elamupiirkonnale.

„Näeme, et tegemist peaks olema innovaatilise, looduslähedase, energia- ja ressursisäästliku elamupiirkonnaga. Planeeritav elamuala peab olema kvaliteetse elamiskeskkonnaga,“ ütles Raul Järg.

„Ootame võistlusele sisulist kontseptsiooni ja ruumilist ideelahendust kaasaegse elamupiirkonna loomiseks, mille alusel oleks võimalik arendustegevusega edasi minna,“ lisas Järg.

Konkursist tohivad osa võtta üksikisikud või meeskonnad, kellest vähemalt üks liige on diplomeeritud arhitekt või arhitektuurieriala tudeng. Kõigi osavõtjate vanus peab jääma vahemiku 18-30 eluaastat.

Võistluse žüriikoosneb järgmistest liikmetest: Raul Järg, Rakvere LV peaarhitekt (esimees); arhitektid Jan Skolimowski ja Lembit-Kaur Stöör Eesti Arhitektide Liidust; Mirja Adler KredExist; arhitekt Regitze Marianne Hess, IFHP-st ning Liivi Haamer Eesti Arhitektide Liidust.

Konkursil antakse välja kolm preemiat- esimene preemia väärtusega 1 300 eurot, teine preemia väärtusega 900 eurot ja kolmas preemia väärtusega 700 eurot.

Konkursitööde tähtaeg on 15.04.2011. Konkursi tulemused avaldatakse Eesti Arhitektide Liidu ja IFHP konverentsi veebilehtedel.

KredExi eestvedamisel toimuv rahvusvaheline IFHP konverents toimub Tallinnas 11.-14.september 2011. Võitja saab lisaks nimetatud auhinnarahale ka vabapääsme konverentsile.

Võistluse tingimused ja lisad leiab Eesti Arhitektide Liidu kodulehelt www.arhliit.ee.