KredEx Krediidikindlustuse tegevusmaht kasvas 17 mln euro võrra

27.07.2016

AS KredEx Krediidikindlustus kindlustas selle aasta esimese kuue kuuga Eesti ettevõtjate riske 62 riigis, ettevõtete poolt kindlustatud arvete portfell kasvas 229 miljoni euroni, suurenedes eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes pea 17 miljoni euro võrra.

Sarnaselt eelmistele aastatele kasutavad krediidikindlustusteenuseid enim eksportivad ettevõtted, moodustades ligi 70% KredEx Krediidikindlustuse portfellist.

AS KredEx Krediidikindlustuse juhatuse esimehe Meelis Tambla hinnangul ei peaks laekumata arvetest tekkivaid üllatusi tänapäeval vaatlema kui ettevõtlusriski ning tegevusmahtude kasv näitab, et see arusaam on vaikselt ka juurdumas. „Ettevõtja peaks põhirõhu panema müügile, toote või teenuse ehitamisele ning arendamisele. Kui annad kauba üle enne makset, siis on oluline teada ostja tausta. Ostjate finantsvõimekuse hindamine ja selle jälgimine ei ole tavaliselt ettevõtte põhitegevus, seega võib see osutuda ettevõtte kasvu piduriks,“ arutles Tambla.

Suuremad kindlustuse sihtriigid olid Rootsi, Soome ja Poola. Kahe kvartali jooksul kasvasid tegevusmahud enim Rootsis, Norras, Lätis ja Leedus. Sektoritest on aktiivsemad kaubanduse, ehitusematerjalide ja puidutööstus.