KredEx Krediidikindlustuse juhiks sai Signe Rähesoo

07.04.2021

KredEx Krediidikindlustuse nõukogu nimetas ettevõtte juhatuse esimeheks pikaajalise finantssektori kogemusega Signe Rähesoo, kes astus ametisse esmaspäeval.

Pilt
Signe Rähesoo
Signe Rähesoo

"KredEx Krediidikindlustuse roll Eesti ettevõtjate ekspordikasvu toetamisel on aasta-aastalt kasvanud ning tugi ekspordivõimekatele ettevõtjatele on eluliselt oluline just täna, mil kõikjal maailmas on palju pandeemiast tingitud ebakindlust," lausus KredEx Krediidikindlustuse nõukogu esimees, KredExi juht Ivo Kuldmäe. "Signe on ääretult kompetentne ja selge visiooniga juht, tema eestvedamisel saame KredEx Krediidikindlustuse tiimiga toetada Eesti ettevõtteid uute kasvuvõimaluste leidmisel."

Signe Rähesoo sõnul soovib ta rakendada oma seniseid teadmisi ja kogemusi kasvatamaks veelgi enam nii müügimahte kui ka ettevõtjate teadlikkust krediidikindlustusest. "Juba täna on meie krediidilimiitide määr kõigi Eesti ettevõtete ekspordikäibest üle kolme protsendi, kuid kindlasti on siin potentsiaali kasvuks. Saame pakkuda ambitsioonikate ekspordiplaanidega ettevõtetele riskide maandamist välisturgudel," lausus Rähesoo ning lisas, et ekspordikasv on oluline panustaja nii Eesti majanduse kasvu kui ühiskonna kindlustundesse laiemalt.

Signe Rähesoo astus KredEx Krediidikindlustuse juhatuse esimehena ametisse 5. aprillil, tema ametiaeg on neli aastat. Kõrvuti Rähesooga kuulub KredEx Krediidikindlustuse juhatusse ka KredExi ettevõtlusosakonna juht Kaarel Aus.

Ligi 25-aastase finantssektori kogemusega Signe Rähesoo töötas viimased kolm aastat Luminor grupis, alates 2019. a oktoobrist Luminor Liisingu juhatuse liikme ja liisingtoodete juhina. Varasemalt on ta töötanud eri ametikohtadel Nordea grupis ning kindlustusfirmades ERGO ja IF P&C Insurance. Signe Rähesool on majandusteaduste magistrikraad Tartu Ülikoolist.

KredEx Krediidikindlustus on 2020. aasta lõpu seisuga väljastanud krediidilimiite üle 5500, kokku 68 välisriigis.

KredEx Krediidikindlustus on krediidikindlustusselts, mis pakub kindlustuslahendusi ettevõtetele, kes soovivad end kaitsta ostjate võimalike makseraskuste eest, maandada ettevõtte riske ning julgemalt uutele turgudele laieneda. KredEx on kümne aasta jooksul kindlustanud rohkem kui 5 miljardi euro eest käivet ja ettevõtetele hüvitatud ligi 6 miljoni euro eest kahjusid. Ettevõttes töötab kokku 15 inimest.