KredEx ja BIGBANK alustavad koostööd ettevõtete finantseerimisel

12.07.2010

AS BIGBANK ja KredEx allkirjastasid täna, 12. juulil koostöölepingu, mille kohaselt on BIGBANK´ist laenu võtvatel ettevõtetel sarnaselt teiste Eesti kommertspankade klientidele võimalik kasutada KredExi laenukäendust. KredExi täiendavat käendust saab taotleda koos pangalaenuga pöördudes otse panka.

„Ettevõtete finantseerimisele senisest suurema tähelepanu pööramisega saavad panga eraisikust kliendid, kes ka ettevõtjana tegutsevad, mugava võimaluse finantseeringu leidmiseks. KredExi käendus on väike- ja keskmise suurusega ettevõtjale hea valik kui äritegevus vajab lisaraha, firma on elujõuline ja tagatisvara napib”, ütles BIGBANK’i krediidivaldkonna juht ja juhatuse liige Ingo Põder.

KredExi ettevõtlus- ja ekspordidivisjoni juhi Lehar Küti sõnul on KredExi käendus abiks jätkusuutlikele ettevõtetele, keda iseloomustab eelkõige lühike tegutsemisajalugu, kiire kasv, tegutsemine riskantses valdkonnas, pangalaenu saamiseks piisavate tagatiste puudumine või madal omafinantseerimise võime.

„KredExi laenukäendus aitab maandada pankade ja ettevõtete finantseerimisega seonduvaid riske ning võimaldab seeläbi ettevõtetele paremat ligipääsu kapitalile ja soodsamaid finantseerimistingimusi“, lisas Kütt.

KredEx käendab kuni 75% panga poolt ettevõttele väljastatavast laenust, pangagarantiist või liisingvara tasumata väljaostuhinnast. Samuti pakub KredEx stardilaenukäendust, mis on suunatud alustavatele ja kuni kolm aastat tegutsenud ettevõtjatele. Erinevalt tavapärasest laenutootest piisab stardilaenu puhul ettevõtjal tagatise seadmisel isiklikust käendusest, mis katab kuni 40% laenusummast.