KredEx aitas rahastada Air Maintenance Estonia lennukihooldusangaari rajamist

06.09.2012

Sel nädalal alustab Tallinna Lennujaamas tööd Air Maintenance Estonia (AME) uus lennukihoolduskeskus, mis kolmekordistab AME teenindusvõimet ja loob eeldused laienemiseks nii Skandinaavia kui Euroopa turule. Angaari maksumus on 10,5 miljonit eurot.

AME tegevjuhi David Williamsi sõnul võimaldavad vastvalminud angaari maht, uudsed tehnoloogilised lahendused ning ettevõtte kogenud ja kõrgeltkvalifitseeritud meeskond areneda piirkonna juhtivaks lennukihoolduse ettevõtteks.

“AME võimalik sihturg asub Tallinnast 2,5 tunnise lennureisi kaugusel, kuhu lisaks Balti riikidele kuuluvad Põhja- ja Kesk-Euroopa, Suurbritannia, aga ka Põhja-Venemaa. Nüüd, kui meil on senise ühe teenindusliini asemel pakkuda kolm, oleme atraktiivsed suuremale hulgale lennu- ja liisingettevõtetele,” lisas Williams.
Uue angaari lisandumisega on AME maksimaalne liiniteenindusvõime 72 lennukit aastas senise 24 asemel. Lisaks senisele Boeing 737 Classic ja 737 NG tüüpi lennukitele saab AME nüüd pakkuda baasteenindust ka Airbus 320 tüüpi lennukitele. AME teeb ka liinihooldustöid Airbus 320 tüüpi lennukitele, Boeing 737 Classic & NG, Embraer ERJ-170/190, CRJ-900NG ja SAAB 340 lennukitele.

AME klientide hulka kuuluvad SAS, Austrian Airlines, Easyjet, Norwegian, Ryanair, Lufthansa, Estonian Air ja teised lennufirmad.

Angaari omanik on Tallinna Lennujaam, kellega AME sõlmis 30-aastase liisinglepingu. Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Rein Loik selgitas: „AME kompleksi valmimine ja käiku andmine kinnitab väga julgustavat tõsiasja, et leidub riskiinvestoreid, kes järjekordse mobiilirakenduse või maailma vallutava netiteenuse asemel söandavad investeerida ka reaalsetesse, käegakatsutavatesse ettevõtmistesse. Kõrgtehnoloogiline, suure lisandväärtusega ja äärmiselt konkurentsivõimeline ja suure kasvupotentsiaaliga teenused on just need, mida Eesti majandus vajab. Seetõttu on Tallinna Lennujaama jaoks suur au olla pikaajaliseks kootööpartneriks just AME-le.“

Angaari valmimist aitas rahastada investeerimislaenu käendusega KredEx. „AME näol on tegemist hästi toimiva, kõrget lisandväärtust loova ja rahvusvahelises mastaabis igati konkurentsivõimelise ettevõttega, mis annab head eeskuju ja mõjub positiivselt ka teistele siinsetele ettevõtetele,“ sõnas KredExi juhataja Andrus Treier. „KredExi jaoks on oluline pakkuda võimalusi kõrge potentsiaaliga ettevõtete tegevuse rahastamiseks ning mul on väga hea meel, et saame olla AME tegevuse laiendamisel abiks.“

Angaari projekteerimistööd teostas Innopolis Insenerid OÜ ning ehitustööd Merko Ehitus AS. Uue angaari teenindusala, kuhu korraga mahub kolm lennukit, suurus on ligikaudu 5 000m2: See on võrreldav 12 korvpalliväljakuga.

AMEs töötab täna 200 inimest, kellest 40 asusid tööle viimase aasta jooksul. Ettevõttel on lähemate aastate jooksul plaanis oma töötajate arvu veel 20% võrra kasvatada.

Air Maintenance Estonia kuulub firmale BaltCap, kes omandas ettevõtte 2010. aastal SASilt. BaltCap on Eesti ja Balti riikide juhtiv era- ja riskikapitali ettevõte, mis investeerib kasvule suunatud Baltimaade ettevõtetesse ning finantseerib ettevõtete väljaoste.