Karjääriretkedel said sajad koolinoored uurida kodukandi töövõimalusi

18.11.2019

KredExi Karjääriretked andsid tänavu 250 õpilasele võimaluse kohtuda kohalike tööandjatega ning tutvuda kodukandi töövõimalustega. Kokku avasid noortele oma uksed 24 ettevõtet kaheksast maakonnast.

Pilt
Paide Hillar Hanssoo Põhikooli õpilased tutvumas Verston Ehituse asfalditehasega
Paide Hillar Hanssoo Põhikooli õpilased tutvumas Verston Ehituse asfalditehasega

Karjääriretkedel kooliõpilastele oma tegevusi tutvustanud Verston Ehituse personalijuhi Ave Kruusalu sõnul on ekskursioonid kasulikud nii noortele kui ka ettevõtetele. “Karjääriretked annavad ettevõtetele võimaluse juba varakult tutvustada enda tegemisi noortele, kes alles valivad eriala ja valdkonda, kuhu suunduda. Eks iga kasvav ettevõte muretseb Eestis kvalifitseeritud tööjõu leidmise pärast - see number meil ju ainult kahaneb. Noorele jällegi annab see harukordse võimaluse tutvuda päris tööeluga veel enne erialaste õpingutega alustamist,” rääkis Kruusalu.

Noored tõid oma tagasisides välja, et ekskursioonide käigus avastasid nad eelkõige seda, kui palju erinevaid töid ühes ettevõttes tegelikult on ja et iga ala eeldab teatud haridust. Õpilaste sõnul said nad karjääriretkel kinnitust, et karjääriredelil on võimalik end aja jooksul üles töötada ja ennast tuleb aina uuesti proovile panna.

Õpilased Torm Metallis

“Rõõm on näha, et meil on nii palju ambitsioonikaid ja teotahet täis noori, kes on siiralt huvitatud erinevatest karjäärivõimalustest. Loodame, et lisaks uutele teadmistele konkreetsete ametite kohta said õpilased karjääriretkedelt ka tubli annuse inspiratsiooni tulevikuks, ühes veendumusega, et kodukandis on võimalik end teostada,” sõnas KredExi ettevõtlusosakonna juht Kaarel Aus.Õpilased Top Marine'is

Ekskursioonipäeva järel tõdesid üle kolmveerandi õpilastest, et soovivad ka edaspidi ettevõtetesse külaskäike ette võtta, et näha kuidas igapäevane töö tegelikult käib.

KredExi Karjääriretked toimusid tänavu juba viiendat korda. 8.-12. klassile mõeldud ekskursioonid viidi läbi kaheksas maakonnas: Harjumaal, Saaremaal, Ida-Virumaal, Tartumaal, Järvamaal, Pärnumaal, Lääne-Virumaal ja Võrumaal. Karjääriretkede läbiviimist rahastas Euroopa Liit läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi. Viie aasta jooksul on KredExi Karjääriretkedest osa võtnud ligi 1250 noort.