Ideede konkursi SUPP võitis nutikat lampi loov iduettevõtja! Lisatud fotod!

29.06.2023

Narvas toimunud ideede konkursi SUPP võitjaks tuli ENSKIED inkubaatori vilistlane Artjom Antipin, kelle ideeks on luua tark lamp, mis aitab inimestel ennetada unehäireid ning vältida stressi ja energiapuudust.

Pilt
Ideede konkursi SUPP võitis nutikat lampi loov iduettevõtja
Ideede konkursi SUPP võitis nutikat lampi loov iduettevõtja

Nagu ideede konkursi SUPP formaat ette näeb, kogunesid Narva ja Ida-Virumaa aktiivsed elanikud koos suppi sööma ning tutvustama oma äriideid ja algatusi kohaliku elu edendamiseks või Ida-Virumaal elu paremaks tegemiseks.

Võitjaks tuli suure häälte ülekaaluga ENSKIED inkubaatori vilistlase Artjom Antipini idee „SleepWise“. Alustava iduettevõtja ideeks on luua lamp, mis aitab inimesel vältida stressi, parandada unekvaliteeti ja leevendada energiapuudust targa valgustuse, heli ja unefaaside jälgimise tehnoloogia abil.

Parima idee valisid SUPPi osalejad ise ning võitja sai iduettevõtte CM Games poolt välja pandud rahalise auhinna. Auhinnaraha kasutab võitja esimese prototüübi tootmiseks, kusjuures esimesed tellijad on iduettevõtjal juba olemas.

Startup Estonia Ida-Viru regiooni projektijuht Elina Dubova sõnas, et SUPPe on Ida-Virumaal korraldatud juba neli aastat ning konkursi esmaseks eesmärgiks on tuua kokku kohalikud ettevõtlikud inimesed. “See on suurepärane võimalus jagada kohalikus kogukonnas tekkivaid mõtteid ja algatusi ning kuigi võit on kindlasti oluline, on sellest ehk olulisemgi see, et konkurss toob kokku aktiivsed inimesed. See on hea võimalus leida mõttekaaslasi, testida oma ideid ning saada enesekindlust ja julgust selle edasiarendamiseks või kogukonnas toimetamiseks,” tõi Dubova välja.

Narva SUPPi korraldasid Startup Estonia ja Prototron ning iduettevõte CM Games pani võitjale välja 500 eurot auhinnaraha. SUPP konkursil osales sel korral kümme võistkonda, kes esitlesid uusi tehnoloogilisi ideid ja kohalikke algatusi. Näiteks ühe meeskonna sooviks on luua koolitusplatvorm, teiste võistlejate eesmärgiks on luua tehisintellektil põhinev lahendus, mis aitaks koosolekul räägitu lühidalt kokku võtta.

Ideede konkurssi SUPP ajalugu ulatub 2015. aastasse Ameerika Ühendriikide linna Detroit. “SOUP” on sündinud kogukonna algatusena, kui aktiivsed Detroit linna elanikud said kokku, keetsid ja sõid koos suppi ning arutlesid kohaliku elu edendamise üle. Iga osaleja panustas „auhinnafondi“ 5 kuni 10 dollarit ning parima kodukandi arenguks mõeldud idee autor sai kogutud summa endale selle elluviimiseks. Tänu “SOUP” algatusele on pankroti äärel olnud linnas tekkinud ühtehoidev ja tulevikku vaatav kohalik kogukond ning uued ideed tõid linna ka töökohad.

Fotogaleriid vaata SIIT

Startup Estonia tegevust Ida-Virumaal toetab Eesti riik Startup Estonia ja Rahandusministeeriumi sõlmitud lepingu alusel vastavalt Ida-Virumaa tegevuskavas „Ida-Virumaa tegevuskava aastani 2030“ sisalduvatele tegevustele. Startup Estonia programmi (projekti number EU50651) rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.