Ettevõtjad investeerivad KredExi laenukäenduse abil 31 mln eurot

14.05.2012

Käesoleva aasta nelja kuuga on KredEx käendanud 163 ettevõtte finantskohustusi summas 14 mln eurot, mis on ettevõtetel võimaldanud oma äritegevuse arendamiseks kaasata pankadest laene, liisingut ja pangagarantiisid summas 31 mln eurot.

Toetatud ettevõtetes töötab kokku 2379 töötajat ning täiendava finantseerimise tulemusena plaanitakse luua 330 uut töökohta.

Jaanuarist aprillini on KredExi poolt toetatud ettevõtete arv suurenenud 4% võrreldes möödunud aasta sama perioodiga. Samas on väljastatud käenduste rahaline maht vähenenud 17% ning käenduse toel kaasatud finantseerimise summa 8%. See näitab, et käesoleval aastal KredExi poolt käendatud projektid jäävad keskmise summa poolest möödunud aastale alla, kuid arvuliselt on saanud abi rohkem ettevõtteid.

KredExi ettevõtlusdivisjoni juhi Lehar Küti sõnul pööravad pangad jätkuvalt varasemast suuremat tähelepanu väike- ja mikroettevõtete finantseerimisele ning seetõttu vajatakse nende rahastamisel senisest enam ka KredExi käendust.

„Vaatamata ebakindlusele majanduskeskkonna väljavaadete osas, panustavad laienemisele pankade ja KredExi toel järjest enam suuremate ettevõtete kõrval ka väiksemad ettevõtted. Kui möödunud aastatel võis pankadele kohati ette heita liigset konservatiivsust, siis praegu saab öelda, et pangad on koostöös KredExiga valmis finantseerima kõiki läbimõeldud ja mõistlikke äriprojekte hoolimata ettevõtte väiksusest või lühikesest tegutsemisajast,“ märkis Kütt.

Alates 2001. aastast on KredEx käendanud 2325 ettevõtte finantskohustusi summas 314 mln eurot, mis on võimaldanud ettevõtetel pankadest kaasata rahastamist summas 608 mln eurot. Toetatud ettevõtetes töötas kokku 62 000 töötajat ning toetatud projektide tulemusena
on loodud hinnanguliselt 9400 uut töökohta.

KredExi täiendav käendus on mõeldud jätkusuutlikele ja arenevatele ettevõtetele, kellel puudub pangalaenu saamiseks piisav tagatis või on liialt lühike krediidiajalugu. KredEx tagab kuni 75% Eestis tegutseva kommertspanga poolt väljastatava laenu, liisingu või pangagarantii jäägist.


Normal 0 21 false false false ET X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Normaaltabel; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}