Elektriautode ostutoetus laieneb ka pistikhübriididele

14.11.2012

Alates esmaspäevast, 19. novembrist võtab KredEx vastu ostutoetuse taotlusi pistikust laetavate hübriidautode (plug-in hybrid electric vehicles) soetamiseks. Toetust saavad taotleda era- ja juriidilised isikud. Pistikhübriidide toetusmäär sõltub auto aku mahutavusest ja jääb vahemikku 3 000 – 12 000 eurot auto kohta.

Maksimaalset, kuni 12 000 euro suurust toetusmäära makstakse üle 16 kWh akumahutavusega pistikhübriididele. Autodele, mille aku mahutavus jääb vahemikku 12 – 15,9 kWh; 8 – 11,9 kWh ja 4 – 7,9 kWh, on toetuse määrad vastavalt kuni 9 000, 6 000 ja 3 000 eurot.

Toetust saab taotleda pistikhübriidi ostuks, mis soetatakse Euroopa majanduspiirkonna riigist või Šveitsist ning millel on Euroopa Liidu tüübikinnitus. Sõidukil peab olema vähemalt kaheaastane garantii ja akul viis aastat. Auto peab olema soetatud esmasesse omandisse ehk teisisõnu makstakse toetus vaid uutele autodele.

Elektriauto või pistikhübriidi toetustaotlusi võtab vastu KredEx, kes koordineerib kogu elektromobiilsuse porogrammi (ELMO) tegevusi.

Toetustaotlusi saab esitada 2014. aasta lõpuni või kuni vahendite jätkumiseni. Tänaseks on KredExile esitatud 100 taotlust elektriauto soetamiseks, millest 58 on esitanud juriidilised isikud ja 42 eraisikud.

Pistikhübriidide ostutoetust rahastatakse Eesti Vabariigi ja Mitsubishi Corporation vahel sõlmitud lepingu alusel CO2 kvoodi müügist saadud vahenditest. Sama tehingu raames on riik juba alates 2011. aasta juulist toetanud täiselektriautode soetamist, valmimas on üleriigiline elektriautode kiirlaadimisvõrk ja sotsiaaltöötajate ning riigiasutuste kasutusse on antud 507 Mitsubishi iMiEV elektriautot.

Tänaseks on Eestisse paigaldatud 97 kiirlaadijat ning neid on juba kasutatud enam kui 1700 korral.

Toetuse täpsemad tingimused ja taotlusvormi leiab kodulehelt http://www.elmo.ee.