Eesti iduettevõte sai võidu mainekal rahvusvahelisel konkursil

21.12.2020

Eesti iduettevõtte Navicup loodud interaktiivne kaardirakendus ja audiogiid kuulutati mainekal World Summit Awards võistlusel enam kui 8000 kandidaadi hulgast võitjaks turismi ja kultuuri kategoorias.

Pilt
WSA
WSA

World Summit Awards võistluse võitjad valiti tänavu enam kui 8000 kandidaadist, mis esitati 182 riigist. Võistluse võitjad kuulutati välja kaheksas kategoorias. Varasematel aastatel on World Summit Awards´ilt tuule tiibadesse saanud mitmed edukad Eesti iduettevõtted, sh ka näiteks TransferWise ja Testlio.

Startup Estonia esitas konkursile kaheksa Eesti iduettevõtet, kellest neli jõudis 150 parima hulka. “World Summit Awards on pika ajalooga mainekas iduettevõtetele suunatud konkurss, mille võitmine avab uksi ning annab võimaluse saada osa koolitusprogrammist ja alustada koostööd rahvusvaheliste mentoritega,” sõnas Startup Estonia kogukonna arendusjuht Liisi Org, kes juhtis Eesti eksperdina kohalike projektide valikut ning osales konkursi peažürii liikmena võitjate valikus.

World Summit Awards konkursi eesmärgiks on leida ja tunnustada digitaalset innovatsiooni, mis aitab muuhulgas kaasa ÜRO säästva arengu eesmärkide saavutamisele.

Turismi ja kultuuri kategoorias võidu pälvinud Navicup on loonud nutika kaardirakenduse, mis võimaldab luua interaktiivseid audiogiidi kaarte, et külastajad saaksid piirkonna ja selle vaatamisväärsustega tutvuda iseseisvalt ja kontaktivabalt. “Oleme väga õnnelikud kõrge tunnustuse üle ning hea meel on näha, et Eestis loodud innovaatiline lahendus paistis paljude konkurentide seas edukalt silma. Navicupi uudne rakendus on mugav ja turvaline võimalus kultuuripärandi avastamiseks ja tutvustamiseks, mis on eriti aktuaalne täna, kui traditsiooniline grupiturism on asendumas iseseisvate reisidega,” sõnas Navicupi üks loojatest ja juht Asko Berens.

 Tänavused World Summit Awards võitjad kutsutakse rahvusvahelisele kongressile, mis toimub virtuaalselt järgmise aasta märtsis. Iga osalev meeskond saab äriidee esitlemise treeningu ning võitjatel avaneb võimalus teha koostööd rahvusvaheliste mentoritega.

World Summit Awards on ülemaailmne algatus, mis tunnustab kohalikku digitaalset innovatsiooni, mis aitab kaasa ÜRO säästva arengu eesmärkide saavutamisele. Võistlus sai alguse 2003. aastal ÜRO tippkohtumise raames.

Lisainfo World Summit Awards kohta: https://wsa-global.org 

Startup Estonia ühendab ja toetab Eesti iduettevõtjaid. Startup Estonia on riiklik programm Eesti startup ökosüsteemi arendamiseks, andes tõuke iduettevõtete tekkimiseks ning rahvusvahelisteks edulugudeks saamiseks. Startup Estonia programmi viib ellu KredEx.