Ajujahi võitis projekt Virtual Garden

13.05.2011

Eile, 12. aprilli õhtul toimunud finaalgalal kuulutas žürii ettevõtluskonkursi Ajujaht 2011 võitjaks projekti Virtual Garden, mis äriidee edasiarendamiseks teenis konkursi auhinnafondist 17 500 eurot.

Virtual Garden on uus veebikeskkond, mille abil saab igaüks kiirelt ja lihtsalt aiapidajaks hakata. “Nüüd on teil võimalus nautida tervislikku ja kodumaist köögivilja ilma enda aiamaad omamata. Valige välja sobivad köögiviljad ja Virtual Garden paneb need teie eest mulda. Sügisel, kui saak valmis, toimetatakse see teile koju kätte,” tutvustab lõpptarbijaid ja mahetoodangut tootvaid põllumehi ühendav projekt end oma veebilehel.

Teisele kohale tuli ning 14 000 eurot auhinnaraha sai põlevkivituhast kassiliiva toota plaaniv projekt Plaisir du Chat. Kolmanda preemia summas 7500 eurot määras žürii C-hepatiidi ravimikatseteks spetsiaalse geneetilise baasiga hiiri aretavale projektile KPA Scientific.

SEB äriarenduse divisjoni direktori ja Ajujahi žürii esimehe Mart Maasiku sõnul peitub tänavuse võidumeeskonna idee elujõud lihtsuses ja rahvusvahelises rakendatavuses.

“Ja oluline edu eeldus on ka asjaolu, et meeskonnal on paigas tasakaal enesekindlusest ja enesekriitikast. Loodan väga, et konkursi võiduga nende edulugu ärimaailmas alles algab - nii kõik finalistid kui ka teised tänavu silma paistnud projektid jätkavad mentorite toel oma teed Ajujahi järelprogrammis,” ütles Maasik.

Ajujaht 2011 finaalis võistlesid: hepatiidi viirus C in vivo mudelid ravimite eelkliiniliseks testimiseks, virtuaalne aed, minirulaparkide tootmine ja üritused, suurte elektritarbijate energiahaldussüsteem, lemmikloomade tervisekontrolli tarkvara, tsitaadiportaal, põlevkivituhast kassiliiva tootmine ning spordiüritusel osalejate reaalajas jälgimise süsteem.

Ajujaht 2011 kuueliikmelisse žüriisse kuulusid Mart Maasik, Sten Tamkivi, Taavi Kotka, Heidi Kakko, Margus Uudam, Andrei Korobeinik.

Mulluse ajujahi võitis elektrooniline taimekasvatussüsteem Click & Grow, mis jõuab esimese 18 000 eeltellijani tänavu juunis.

Ettevõtluskonkursi Ajujaht eesmärk on aidata noori ettevõtjaid uuenduslike ettevõtete loomisel. Konkursi ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Konkursi korraldamist rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi ettevõtlusteadlikkuse programmi raames. Miljonikroonise (ca 64 000 EUR) auhinnafondi panevad tänavu kokku Eesti edumeelsed ettevõtted ja organisatsioonid: SEB, Skype, Ülemiste City, Eesti Arengufond, Tehnopol, Tartu Teaduspark, Tallinna Ettevõtlusamet, Tartu linn, Heateo Sihtasutus, Webmedia, Nasdaq OMX Tallinn, Tervise Paradiis, British Council, Kredex. Ajujahi aitavad ellu viia BDA Consulting, Invent Baltics ja Connect Eesti.

Lisainfo:
Lo Rihvk, BDA Consulting partner/Ajujahi projektijuht
Tel: 51 15 625; E-post: [email protected]