Korterelamu päikesepaneelide toetus

 

Hea korteriühistu esindaja!

Kõrgete elektrihindade juures tasub otsida võimalusi kokkuhoiuks. Kortermaja tervikrenoveerimine on parim lahendus, aga sellest märksa lihtsam ja kiirem võimalus on päiksepaneelide paigaldamine. Eesti asub küll laiuskraadi poolest kõrgel ja eriti praegusel ajal tundub, et väljas valgeks ei lähegi, aga tegelikult paistab meil päikest aasta lõikes pea sama palju kui Saksamaal. Talvel on päikesepaneelide tootlikkus väiksem, kuid energiat toodavad paneelid siiski aastaringselt, seega päikesepaneelide paigaldamine tasub igati ära. KredEx pakub korteriühistutele selleks eraldi toetust.

Päikesepaneelide toetust saavad taotleda korteriühistud, kui korterelamu on kasutusele võetud ja selles on kolm või enam korteriomandit.

Toetuse määr on:

  • 30% (sh ehitusprojekti koostamine ja omanikujärelevalve) juhul, kui päikesepaneelidega kompenseeritakse osaliselt või täielikult korterelamu üldelektri tarbimine
  • 40% (sh ehitusprojekti koostamine ja omanikujärelevalve) juhul, kui päikesepaneelidega kompenseeritakse osaliselt või täielikult korterelamu üldelektri ja eluruumide elektri tarbimine või päikesepaneelid integreeritakse katusekattesse või paneelidele lisaks paigaldatakse energiat salvestav seade.


Paigaldatava energiatootmisseadme võimsus tohib olla kuni 200 kW. Päiksepaneelid tuleb paigaldada korterelamu katusele või fassaadile (st mitte maapinnale, autoparkla varikatusele või kuurihoonele). Suurim toetussumma taotleja kohta on 150 000 eurot.

Kui pank päikesepaneelide paigaldamiseks laenu ei anna või pakub seda ebamõistlikel tingimustel, pakub ka KredEx vajalikku laenu. Tutvu renoveerimislaenuga SIIN

Päikesepaneeride toetuse tingimused on taotlusprotsessi ülevaate leiad: https://www.kredex.ee/et/paikesepaneelid