SmartCap on KredExi tütarettevõte ja riikliku riskikapitalifondi Early Fund II valitseja.

SmartCapi valitsetav Early Fund II tegutseb fondifondina ja investeerib Eesti riskikapitalifondidesse, mis koos erainvestoritega paigutavad kapitali varase faasi Eesti tehnoloogiaettevõtetesse, millel on suur rahvusvaheline kasvupotentsiaal.

Early Fund II ainus osakuomanik on Eesti Vabariik.

Missioon

SmartCapi missioon on luua koostöös erasektori professionaalsete fondivalitsejatega riskikapitali elujõuline ökosüsteem ja viljakas pinnas Eesti arenguks. Koos Põhja-Euroopa parimate riskikapitali fondijuhtide ja valdkonna asjatundjatega anname aktiivselt panuse kapitalituru arengusse ning nurgakivi-investeeringu pakkumise kaudu ka fondivalitsejate järelkasvu.

Väärtused

SmartCapi osalusega Eesti riskikapitalifondid aitavad varase faasi ettevõtetel kaasata kapitali, investeerides koos erainvestoritega. Nad toetavad iduettevõtete õnnestumist, pakkudes neile mitmekülgset tuge ja professionaalset nõustamist.

Investeerimisstrateegiat ellu viies toetume riskikapitali valdkonna kogenud fondijuhtidele, kellel on huvi, kogemusi ja võimekust paigutada kapitali varase faasi tehnoloogiaettevõtetesse.

Roll

SmartCapi roll on tagada paremad seemne- ja kasvurahastuse võimalused. Riikliku osalusega fondifondi mudel soodustab riskikapitalituru arengut. Erafondivalitsejatesse nurgakivi-investeeringute tegemise abil muutuvad riskikapitaliturule sisenemise barjäärid erainvestorite jaoks madalamaks.

SmartCap investeerib teistesse riskikapitalifondidesse koos erainvestoritega. Seda tehes korraldame avatud konkursse, kuhu ootame osalema tugeva äritaustaga professionaale, kelle kogemused, ärivõrgustik ja institutsionaalne võimekus toetavad edu riskikapitali valdkonnas.

Portfell

Usaldusfond Tera Ventures I

Tera Venturesi meeskond haldab varasemaid Eesti Arengufondi ja SmartCapi tehtud otseinvesteeringuid tehnoloogiaettevõtetesse ning vastutab jätkuinvesteeringute juhtimise eest. Tera Ventures I on riskikapitali investeerimisfond, kuhu on paigutatud 27 miljonit eurot.

Rohkem infot Tera Venturesi veebist.

Usaldusfond Superangel One

Superangel One on varase faasi investeerimisfond, mille siht on investeerida järgmise kümne aasta jooksul 40-sse varase faasi tehnoloogiaettevõttesse. Fondi meeskond investeerib aega ja kapitali, et aidata luua uusi tehnoloogiaettevõtteid, ning toetab nende kasvu. Fondivalitsejad on loonud 2018. aastal iduettevõtetele kiirendi Alpine House. Fondi on paigutatud 12 miljonit eurot, millest SmartCapi osa on 4,2 miljonit eurot.

Rohkem infot Superangeli veebist

Kõrgtehnoloogiliste Investeeringute Fond

Eesti riik investeerib SmartCapi poolt valitsetava Early Fund II kaudu 10 miljonit eurot kõrgtehnoloogilistesse iduettevõtetesse, millede toote või teenuse arendus ja ärimudel põhinevad suuresti teadus- ja arendustööl ning sellega seotud intellektuaalsel omandil.

Investeering tehakse vastavalt SmartCapi varase faasi fondifondi strateegiale ning  riigieelarvest eraldatud 10 miljoni euro paigutamiseks leitakse sobiv fondivalitseja avaliku konkursi käigus.

Peamiselt teadus- ja arendustööle keskenduvate toodetesse ja teenustesse investeeriva fondi loomine on Eestis esmakordne ning konkursi ettevalmistusteks on praeguse ajakava kohaselt planeeritud üheksa kuud.

Konkursi tingimuste väljatöötamine hõlmab turuolukorra kaardistamist, erinevate osapooltega konsulteerimist ja rahvusvaheliste praktikate kaardistust ning selle raames läbitakse ka tavapärased investeeringu ettevalmistamise etapid.

Investeeringu ettevalmistamise etapid:

Investeeringu ettevalmistamise etapid

 

Loe lisaks siit: Riik investeerib kõrgtehnoloogiliste investeeringute fondi kaudu 10 miljonit