KredEx Krediidikindlustuse juhatusega liitub Rauno Mürk

23.08.2019

Ettevõtjatele äririskide maandamiseks vajalikke lahendusi pakkuva kindlustusseltsi KredEx Krediidikindlustus juhatusega liitub DNB grupi ekspert Rauno Mürk. Kaheliikmelise juhatuse juhina jätkab Erki Aamer.

Image
Rauno Mürk
Rauno Mürk

KredEx Krediidikindlustuse juhi Erki Aameri sõnul kuulutas ettevõte suve hakul välja konkursi uue juhatuse liikme leidmiseks, kelle eesmärgiks saab olema eelkõige pikaajalise ekspordikrediidi teenuse arendamine. 

“Ootan uuelt juhatuse liikmelt kliendihalduse ja turustuse tegevustele uue ja intensiivsema vaate andmist, nii et meie teenused ja võimalused oleksid teada kõigi eksportööride jaoks ning et saaksime ka pidevat tagasisidet selle kohta, mida ettevõtjad vajavad ja kuidas neid aidata saame,” selgitas Aamer.

Uude ametisse asunud Mürk tõi välja, et pärast aastaid Skandinaavias Põhjamaade suurima panganduskontserni DNB juures töötamist tunneb ta, et on valmis naasma kodumaale ning andma oma panuse kohaliku ettevõtluskeskkonna arengusse. “Riikliku kindlustuse abil saame Eesti ettevõtteid julgustada ja aidata neil kasvatada eksporti ning luua ka uusi töökohti. Ootan huviga eesseisvat väljakutset ning koostööd nii meie tänaste kui ka tulevaste klientide ja koostööpartneritega,” rääkis Mürk oma uuest rollist.

KredEx Krediidikindlustuse juhatuse uus liige asus 2012. aastal tööle Põhjamaade panganduskontserni DNB (Den Norske Bank), olles üheks esimestest eestlastest, keda kutsuti tööle kontserni peakontorisse Oslos. Aastatel 2012-2015 töötas Mürk veel grupi Eesti kontoris ettevõtete panganduse ärikliendihaldurina, aastatel 2015-2017 osales ta aga Baltikumi juhtkonna töös, asudes grupi Oslos peakontoris äriarendusjuhi kohale. Pärast Baltikumis toimunud DNB ühinemist Nordeaga Luminoriks liikus Mürk 2017. aastal DNB grupi Põhja-Euroopa piirkonna peakontorisse Stockholmis ja töötas seal juhtivkonsultandina.

KredEx Krediidikindlustus on Eesti eestimaine kindlustusselts, mis pakub ettevõtetele võimalust julgemalt oma äri kasvatada ja kindlustada end koostööpartnerite võimalike makseriskide eest, nii Eestis kui välismaal. Oma tegutsemisaja jooksul on KredEx Krediidikindlustus kindlustanud Eesti ettevõtete müügikäivet 100 riigis enam kui 4 miljardi euro ulatuses.