Eksporditehingute kindlustamine on kasvanud kuuekordselt

28.05.2014

Täna Tallinnas toimunud Intrum Iustitia, KredEx Krediidikindlustuse ja advokaadibüroo LAWIN poolt korraldatud hommikuseminaril peetud ettekandes ütles KredEx Krediidikindlustuse AS juhatuse liige Mariko Rukholm, et viimase kolmekümne aastaga on maailmas eksporditehingute kindlustamine tõusnud kuuekordselt.

„Maailma majanduskeskkond on muutunud viimastel aastakümnetel riskantsemaks ning seda on tajunud ka ettevõtjad. Kindlustus tagab müüjale laekumised ostjale krediiti müüdud kauba eest ostja pankroti või pikaajalise makseraskuse korral. Ettevõtjad soovivad tagada maksete laekumist ja kindlustuse kasutamine rahvusvahelistes eksporditehingutes on kasvuteel. Eesti pole selles küsimuses erand,“ ütles Rukholm.

KredEx Krediidikindlustus kindlustas eelmisel aastal ostjatega seotud riske 57 riigis. „Kõige suuremad kindlustuse sihtriigid olid eelmisel aastal Kasahstan, Soome ja Saksamaa. Eksootilisematest riikidest kindlustasime eelmine aasta Tadžikistani ja Egiptusesse suunatud eksporditehinguid,“ lisas Rukholm.

Krediidikindlustuse kasutamine aitab ettevõtetele paremini rahastada ka suuremahulisi eksporditehinguid, mille jaoks pakub KredEx ekspordilaenu. „Oleme aidanud rahastada Defendec AS tehingut, mille käigus müüb ettevõtte Tadžikistanis paiknevale Panj vabakaubandustsoonile maailmas ainulaadse Smartdec turva- ja jälgimissüsteemi. Laenu ja kindlustuse abil saab ettevõte pakkuda ostjale pikemat maksetähtaega ja rahastada välisostjale müüdavate kaupade tootmist,“ sõnas Rukholm.