Taotluste vastuvõtt algab 23. aprillil!Võtame taotlusi vastu alates 23. aprillist 2018. Taotlusvoor on avatud kuni eelarveliste vahendite ammendumiseni. Soovitame kõigil huvilistel juba tutvuda ka toetuse taotlusega. Toetuse põhitingimusedTaotleja on Eestis registreeritud avalikõiguslik ja eraõiguslik juriidiline isik, kelle tegevuseks on Eesti Majanduse Tegevusalade Klassifikaatori (edaspidi EMTAK) jagudes C, O, P, Q ja I grupis 551 toodud valdkond. Toetuse saamiseks peab hoone olema taotleja omandis ning ehitatud õiguslikul alusel ja kantud ehitisregistrisse. Hoonele peab olema väljastatud kasutusluba, kui ehitusluba selle püstitamiseks on väljastatud pärast planeerimis- ja ehitusseaduse jõustumist 1995. aasta 22. juulil. NB! Äriühing, kelle omandis olev hoone asub Tallinnas, saab toetust taotleda vaid juhul, kui tema tegevusala on kantud EMTAKi jakku Q. Toetuse andmisel on toetatavateks tegevusteks:
Toetatakse ainult tegevusi, mis on kirjeldatud ehitusprojektis. Käibemaks on abikõlblik, välja arvatud juhul, kui taotleja on käibemaksukohustuslane. Toetuse määr on kuni 30% toetatavate tegevuste abikõlblike kulude kogusummast, kuid mitte enam kui 30 000 eurot taotleja kohta. Energiatootmisseadme soetamise kulu on abikõlblik järgmistel tingimustel:
Toetust eraldatakse jooksvalt kuni meetme eelarveliste vahendite ammendumiseni. |
Päikesepaneelide investeeringutoetusToetuse andmise eesmärk on taastuvast energiaallikast toodetud elektriosakaalu kasv energiabilansis ning energia tootmissüsteemist pärinevate saasteainete heitkoguse vähendamine. Toetuse taotlemine, menetlemine ja eraldamine toimub vastavalt ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri poolt kinnitatud määrusele. Vabariigi Valitsuse 20.10.2017. a korraldusega nr 285 heaks kiidetud „Energiamajanduse arengukava aastani 2030“ (ENMAK) kohaselt peab tagatav energiavarustus olema kooskõlas Euroopa Liidu pikaajaliste energia- ja kliimapoliitika eesmärkidega ja panustama Eesti majanduskliima ja keskkonnaseisundi parendamisse ning pikaajalise konkurentsivõime kasvu. Taastuvatest energiaallikatest pärit elektrienergia tootmist asus Eesti toetama 2007. aastal. Enne toetuste kehtestamist moodustas taastuvenergia energiatarbimisest 1,5%, kuid juba 2012. aastal toodeti 15,8% tarbitud elektrienergiast taastuvatest energiaallikatest ning 2017. aastal 28,8%. Taastuvenergia toetamine pole kantud üksnes rohelisest mõtteviisist, vaid ka Euroopa Liidu seatud eesmärkidest. Euroopa Liidu ülene eesmärk on suurendada taastuvenergia osakaalu aastaks 2030 27%-ni energia lõpptarbimises. ENMAKi meetme 1.1. „Elektrienergia tootmise arendamine“ kavandatava sihttaseme kohaselt peaks kütusevabade energiaallikate (päike, tuul, hüdroenergia) osakaal elektri lõpptarbimises moodustama aastal 2030 vähemalt 10%. Päikeseenergia osa taastuvenergiast elektri tootmisel on seni olnud marginaalne ning leidnud rakendust peamiselt väikelahendustena. Väikeste päikeseelektri tootmisüksuste paigaldamise motivatsiooniallikaks on seni olnud enamasti keskkonna- ja ressursisääst. Toetuse andmisel soovitakse kasvatada taastuvatest energiaallikatest ehk konkreetselt päikeseenergiast toodetud elektri osakaalu energiabilansis ning seeläbi vähendada energia tootmissüsteemist pärinevate saasteainete heitkogust. Traditsionaalsed elektritootmisüksused töötavad peamiselt fossiilsetel kütustel. Päikeseenergiat peetakse üheks kõige suurema kasutatavuse potentsiaaliga taastuvaks energiaressursiks. KontaktPäikesepaneelide investeeringutoetust puudutavates küsimustes kirjutage palun paneelid at kredex dot ee või pöörduge meie spetsialistide poole. |