Teie arvamus on meile tähtis.

Tagasiside aitab meil muuta teenindust paremaks.

Saatja nimi
Saatja e-post
Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname tagasiside eest!

Saada vihje!

Ootame Teie vihjeid võimalike rikkumiste, pettuste, korruptsiooni ning eetikaalaste rikkumiste kohta.

Tegemist on anonüümse vihjega.

Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname vihje eest!Tarnijakrediidi kindlustuse näide

Estomaci ja Rusfoodi vaheline tehing

Eesti ettevõte "Estomac" toodab toiduainetööstusele mõeldud seadmeid ning on saanud tellimuse Venemaa ettevõttelt "Rusfood". Tellimuse väärtus on 200 000 eurot. Rusfood on üsna suur ettevõte ning tegutsenud edukalt juba mitu aastat.

Rusfoodil on ka teine võimalik tarnija Soomest - "Finnmac". Finnmac pakub Rusfoodile seadmete eest tasumiseks 2-aastast krediiti. Finnmaci seadmed on omadustelt sarnased Estomaci omadega, kuid veidi kallimad.
Estomac nõuab Rusfoodilt 15%-list ettemakset kommertslepingu allkirjastamisel ning ülejäänud summa tasumist seadmete üleandmisel.

Rusfood teatab, et tal ei ole piisavalt vaba kapitali seadmete eest koheselt tasumiseks ning laenu saamine mõnelt kohalikult pangalt on üsna raske ja kulukas (intressid on väga kõrged, pangad nõuavad väga suuri tagatisi ning laenuperioodid on väga lühikesed). Seetõttu võib Estomac tellimuse kaotada, kui ta ei võimalda Rusfoodile tasumist krediiditingimustel.

Tehing on Estomacile oluline, seetõttu otsustab ta võimaldada Rusfoodile ostu sooritamiseks 2-aastast krediiti. Kuna Estomacil on parem ligipääs laenukapitalile, on tal otstarbekas võtta ise laenu Eestist ning samas küsida Rusfoodile krediidi võimaldamise eest intressi. Estomac ei soovi aga kanda Rusfoodi mittetasumise riski ning taotleb KredEx Krediidikindlustuselt krediidikindlustust krediidiriski maandamiseks. Pärast Rusfoodiga seotud riskide hindamist on KredEx Krediidikindlus nõus väljastama Estomacile krediidikindlustuse maksete ülekandmise ning mittetasumise riskide osaliseks katteks.

Estomac peab maksma kindlustusandjale riski maandamise eest kindlustuspreemia. Estomac lisab kindlustuspreemia tellimuse hinnale, nii et kokkuvõttes tasub Rusfood osamaksetega ka kindlustuspreemia eest.
Estomac võimaldab Rusfoodile krediiti järgmistel tingimustel:

  • Krediidisumma - 170 000 EUR (85%)
  • Krediidiperiood - 2 aastat (6-kuulised osamaksed, 4 võrdset lihtvekslit)
  • Kindlustuspreemia - 2,95%, 5 167 EUR (tasutakse koheselt Estomaci poolt ning lisatakse krediidisummale). Preemia võib konverteerida ka aastaseks intressimääraks - ca 2,5% p.a
  • Estomac küsib Rusfoodi krediteerimise eest intressi - 6,0% p.a
  • Intressimäär kokku 6,0% + 2,5% = 8,5% p.a
  • Estomac saab Rusfoodilt kommertslepingu allkirjastamisel 15%-lise ettemakse ning ülejäänud 85% tehingusummast 2 aasta jooksul võrdsete osamaksetena
  • KredEx Krediidikindlustus annab Estomacile krediidikindlustuse poliitiliste ja kommertsriskide katteks 85% ulatuses
  • Rusfood teeb Estomacile 15%-lise ettemakse. KredEx Krediidikindlustus väljastab Estomacile krediidikindlustuse. Estomac maksab kindlustuspreemia
  • Estomac sooritab tarne ja Rusfood hakkab tasuma osamakseid, lunastades lihtveksleid nende tähtaegadel
  • KredEx Krediidikindlustus tasub Estomacile kindlustushüvitise 85% ulatuses juhul, kui Rusfood jätab mõne lihtveksli lunastamata

Kokkuvõtteks

Estomac saab tellimuse, maandab KredEx Krediidikindlustuse abiga krediidiriskid ja teenib Rusfoodi krediteerimise eest intressitulu.

Rusfood saab seadmete ostuks krediiti soodsamalt ja pikemalt, kui Venemaalt. Lihtveksleid lunastatakse uute seadmete kasutamisest tekkivate rahavoogude arvelt.

kredex.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Rohkem infot. Sain aru.