Teie arvamus on meile tähtis.

Tagasiside aitab meil muuta teenindust paremaks.

Saatja nimi
Saatja e-post
Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname tagasiside eest!

Saada vihje!

Ootame Teie vihjeid võimalike rikkumiste, pettuste, korruptsiooni ning eetikaalaste rikkumiste kohta.

Tegemist on anonüümse vihjega.

Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname vihje eest!30.05.2012 uuring

Uuringu kohaselt on uute korterelamute suurimaks probleemiks lühike garantiiaeg

KredExi tellimusel Tallinna Tehnikaülikooli poolt teostatud uuring näitas, et 1990–2010 kasutusele võetud korterelamute seas on palju hästi ehitatud ja kvaliteetseid hooneid.

Uuringu põhjal võib järeldada, et kehtiva seadusandluse kohane kaheaastane garantiiaeg ei ole piisav, et tagada majale hea ehitustava järgset 50 aastast kestvust.

Uuringus tuuakse uute korterelamute suurimate probleemidena välja hoone kestvuse ja kasutuseaga ning tehnosüsteemide toimivusega seotud probleemid.

Materjalikasutuse põhipuuduseks on arhitektuurse idee ja hoone ehitusliku lahenduse mittevastavus valitud ja kasutatud materjalide omadustega antud ekspluatatsiooni- ja klimaatilistes tingimustes.

Sarnaselt eelnevatele uuringutele (suurpaneel-, tellis ja puitkorterelamud) esineb ka uutes korterelamutes erinevaid sisekliima probleeme, mis on põhjustatud peamiselt ventilatsioonisüsteemide puudulikust toimivusest. Oluliselt suuremat tähelepanu tuleb pöörata ehitusjärelevalve sisulisele kvaliteedile ja seda nii projekteerimise, ehitamise kui ka hoonete hooldamise käigus.

KredExi tellimusel Tallinna Tehnikaülikooli teadlaste poolt valminud suuremahulise uuringu eesmärgiks oli Eesti erinevates piirkondades 1990-2010 kasutusele võetud korterelamute kaardistamine, ehitustehnilise seisukorra hindamine ja elanike hinnangute väljaselgitamine nende omandis olevate korterite ja hoonete seisundi kohta.

Uuringu raport (pdf)

kredex.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Rohkem infot. Sain aru.