Teie arvamus on meile tähtis.

Tagasiside aitab meil muuta teenindust paremaks.

Saatja nimi
Saatja e-post
Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname tagasiside eest!

Saada vihje!

Ootame Teie vihjeid võimalike rikkumiste, pettuste, korruptsiooni ning eetikaalaste rikkumiste kohta.

Tegemist on anonüümse vihjega.

Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname vihje eest!29.04.2011

Noorte arhitektuurivõistlusele laekus 9 võistlustööd

KredExi, Rakvere linna ja Eesti Arhitektide Liidu poolt IFHP (International Federation for Housing and Planning) 55. aastakongressi „Elamumajanduse ja planeerimise mõju majanduskeskkonnale“ raames korraldatud noorte arhitektide ja arhitektuuri eriala tudengite võistlusele Rakvere linnametsa elamurajooni ruumiliseks planeerimiseks laekus 9 võistlustööd.

Rakvere linnametsa elamurajooni ideevõistlusega sooviti leida lahendust reaalsele uuele elukeskkonnale. Võistlejatelt oodati üldplaneeringus ettenähtud alale sisulise kontseptsiooni ja ruumilise ideelahenduse pakkumist koos uushoonestuse ja ühiskasutuses olevate alade äranäitamisega. Arendatav ala peab kujunema innovaatiliseks, looduslähedaseks, energia- ja ressursisäästlikuks elamupiirkonnaks ning kvaliteetseks elamiskeskkonnaks.

KredExi eluasemedivisjoni juhi Mirja Adleri sõnul oli konkurss edukas, kõik tööd vastasid tingimustele ning laekunud võistlustööd olid väga kõrgetasemelised.

„Võistluse raames antakse välja planeeritult kolm preemiat- esimene preemia väärtusega 1 300 eurot, teine preemia väärtusega 900 eurot ja kolmas preemia väärtusega 700 eurot. Lisaks märgitakse ära kaks väga head võistlustööd“, lisas Mirja Adler.

Zürii, mille töös osalesid Rakvere LV peaarhitekt Raul Järg, IFHP esindaja Regitze Marianne Hess, KredExi esindaja Mirja Adler ja EALi arhitektid Jan Skolimowski ning Lembit-Kaur Stöör, kogunes töödele hinnangu andmiseks 26. aprillil ning põhjaliku arutelu tulemusel jõuti üksmeelsele otsusele tunnustada alljärgnevaid töid: AED-LINNA-METS, IVA, METS MAJA SEES , METSAELU ja WHERE CITY AND FOREST MERGE TOGETHER.

Võidutööde pingerea avalikustamine ja autorite nimesid sisaldavate ümbrike pidulik avamine toimub kolmapäeval, 4. mail, algusega kell 18:00 Projektiruumis März (Olevimägi 7).
Töödega on võimalik Projektiruumis März tutvuda juba tänasest kuni järgmise nädala reedeni iga päev kell 13:00 – 18:00.

KredExi eestvedamisel toimub Tallinnas 11.-14.september 2011 rahvusvaheline IFHP konverents. IFHP konverentside raames on tavaks korraldada arhitektuurivõistlusi noortele arhitektidele, et anda neile võimalusi kogemuste saamiseks konkurssidel osalemisel. Sarnane eesmärk on ka Arhitektide Liidu poolt algatatud, noortele, kuni 30-aastastele arhitektidele ja arhitektuuritudengitele suunatud kiirvõistluste sarjal, mis võimaldab noori arhitekte kaasates leida omavalitsustes ette tulevatele päevakajalistele probleemidele kiireid ja alternatiivseid lahendeid. Noortele on see heaks võimaluseks pakkuda ideevõistlustel välja värskeid ja innovatiivseid lahendusi, omandada praktilisi kogemusi ning seeläbi kergemini siseneda erialasele tööpõllule.
 

 • 28. märts 2011

  Infoleht "Terve kodu"

  KredEx andis välja infolehe Terve Kodu, milles on juttu korterelamute rekonstrueerimisest ja finantseerimisest. KredExi infolehe "Terve kodu" leiab siit.

 • 11. märts 2011

  Tallinna linn käivitas projekti „Fassaadid korda“

  1. veebruaril 2011 algas Tallinna linnaosavalitsustes taotluste vastuvõtmine Tallinna linna abipaketi raames käivitunud projektis "Fassaadid korda" osalemiseks. Projektiga toetatakse ühistuid korterelamu renoveerimislaenu taotlemisel vajaliku...

 • 10. märts 2011

  KredEx ja KredExi koostööpartnerid toetavad noorte ettevõtlikkust

  KredExi 10.sünnipäeva puhul koguti annetusi summas 2240 eurot, mille kaasabil pakutakse 2011. aasta kevadel sotsiaalse ettevõtluse haridusprogrammi ligi 150 koolinoorele üle Eesti. Programmi raames käivitavad noored erinevaid algatusi...

 • 09. märts 2011

  KredEx, Rakvere linn ja Eesti Arhitektide Liit kuulutavad välja noorte arhitektuurivõistluse

  KredEx, Rakvere linn ja Eesti Arhitektide Liit kuulutavad välja Rakvere linnametsa elamurajooni ruumilise planeerimise ideevõistluse noortele arhitektidele ja arhitektuurieriala tudengitele. Konkurss korraldatakse IFHP (International Federation...

 • 08. märts 2011

  Ainult 28% korterelamutest on teinud energiaauditi

  KredExi tellimusel läbi viidud korterelamute renoveerimisuuringu tulemustest selgub, et vaid veidi rohkem kui neljandikus (28%) korterelamutes on tehtud läbimõeldud renoveerimise aluseks vajalik energiaaudit. KredExi eluasemedivisjoni juhi...

 • 02. märts 2011

  17.märtsil toimub Eesti esimene rahvusvaheline energiatõhususe konverents

  Eesti ECO Klaster ja Innovatiivse hoone ja elukeskkonna kompetentsikeskus korraldavad 17.märtsil 2011.aastal Tallinnas Solarise keskuses konverents-näituse “Ela targalt: Energiatõhusad hooned, arengumudelid”. Konverentsi põhiteemad on:...

kredex.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Rohkem infot. Sain aru.