Teie arvamus on meile tähtis.

Tagasiside aitab meil muuta teenindust paremaks.

Saatja nimi
Saatja e-post
Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname tagasiside eest!

Saada vihje!

Ootame Teie vihjeid võimalike rikkumiste, pettuste, korruptsiooni ning eetikaalaste rikkumiste kohta.

Tegemist on anonüümse vihjega.

Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname vihje eest!19.11.2014

Meelis Tambla: ettevõtjad võiksid aktiivsemalt kasutada pikaajalisi ekspordigarantiisid

AS KredEx Krediidikindlustuse juhatuse esimees Meelis Tambla ütles täna Tallinnas FinanceEstonia foorumil toimunud paneeldiskussioonis „Eesti ekspordi finantseerimise võimalused“, et Eesti eksportijad võiksid lisaks lühiajalisele krediidikindlustusele kasutada aktiivsemalt pikaajalisi ekspordigarantiisid, mida riik on valmis ettevõtjatele pakkuma.

„Eestis viiendat aastat tegutsev riiklik krediidikindlustusselts pakub ettevõtjatele erinevaid võimalusi oma välisostjate makseriskide kindlustamiseks. Loodud on uusi finantseerimisvõimalusi, mis aitavad kiiremini jõuda välisturgudele ning lüüa läbi tihenevas väliskonkurentsis. Kui lühiajaliste maksetähtaegade krediidikindlustust kasutavad kohalikud ettevõtjad aktiivselt, siis pikaajaliste ekspordigarantiide kasutamisel suuremahuliste ekspordiprojektide puhul võiksid olla ettevõtjad tunduvalt aktiivsemad,“ ütles KredEx Krediidikindlustuse juhatuse esimees Meelis Tambla.

Paneeldiskussioonis osalenud Nordea panga Baltikumi väliskaubanduse finantseerimise osakonna juhi Birgit Hint’i sõnul teevad pangad riiklike ekspordiagentuuridega igapäevaselt koostööd, et parandada ettevõtjate rahastamisvõimalusi. „Pankadel on pakkuda mitmeid tooteid ja lahendusi ekspordiga seotud riskide maandamiseks ning lühiajaliseks finantseerimiseks nende raames. Uue tehingu läbirääkimisel on kindlasti abiks, kui ettevõte on teadlik levinumatest makse- ja tagatisinstrumentidest, mida rahvusvahelistes tehingutes kasutatakse. Sageli näeme, et tehingud jäävad teostamata vähese teadlikkuse tõttu, mistõttu julgustame ettevõtjaid endid kaasaegsete lahendustega kursis hoidma“ ütles Hint.

  • 27. veebruar 2014

    TTÜ kutsub osalema infopäeval

    TTÜ kutsub osalema infopäeval, kus tutvustatakse „Rekonstrueeritud korterelamute sisekliima ja energiatarbe seire ja analüüs ning nende vastavus standarditele ja energiaaudititele“ uuringu tulemusi. Tartu infopäev toimub 13. märtsil...

  • 07. veebruar 2014

    Korterelamud investeerisid rekonstrueerimistoetuse abil 2013. aastal 30,3 mln eurot

    Lõppenud aastal kasutati 339 juhul korterelamute renoveerimisel riikliku finantsasutuse KredEx instrumente, kas siis rekonstrueerimistoetuse, renoveerimislaenu või korterelamu laenukäenduse näol, et muuta hooned energiasäästlikumaks....

kredex.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Rohkem infot. Sain aru.