Teie arvamus on meile tähtis.

Tagasiside aitab meil muuta teenindust paremaks.

Saatja nimi
Saatja e-post
Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname tagasiside eest!

Saada vihje!

Ootame Teie vihjeid võimalike rikkumiste, pettuste, korruptsiooni ning eetikaalaste rikkumiste kohta.

Tegemist on anonüümse vihjega.

Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname vihje eest!18.08.2014

Loodav fondifond suurendab äriinglite investeerimisvõimekust

KredExi juhataja Andrus Treier ütles täna Pärnus Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni EstBan seminaril toimunud paneeldiskussioonis, et riiklik finantsasutus KredEx on loomas fondifondi seemne- ja varase faasi investeeringute tarbeks, mille üheks eesmärgiks on muu hulgas aidata kaasa aidata äriinglite investeerimisaktiivsuse kasvule siinsel turul.

Treieri sõnul on oluline, et fondifondi alla loodavate allfondide tingimused oleks kooskõlas kohaliku turu varase arengustaadiumiga ning toetaks investeeringute tegemist.

„Kogu loodava fondifondi maht on 60 mln eurot ning see raha suunatakse allfondidesse, millele riik valib fondijuhid. Fondifondi alla luuakse hinnanguliselt 3-4 allfondi, mis on mõeldud seemne- ja varase faasi investeeringute toetamiseks alustavatesse ettevõtetesse. Ühe eraldi fondina luuakse äriinglite kaasinvesteerimisfond, mis aitab äriinglitel rahastada idufirmade tegevust. Eesti äriinglid on seni olnud väga aktiivsed, loodav fond peaks kasvatama nende poolt tehtavaid investeeringute mahte ja parandama alustavate ettevõtete rahastamisvõimalusi veelgi,“ ütles Treier.

KredEx loob varase faasi ettevõtete rahastamiseks suunatud fondifondi koostöös Euroopa Investeerimisfondiga. Struktuurivahenditest rahastatava fondifondi maht on hinnanguliselt 60 mln eurot, millele lisandub vähemalt 20 mln eurot erainvestoritelt.

 

 

kredex.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Rohkem infot. Sain aru.