Teie arvamus on meile tähtis.

Tagasiside aitab meil muuta teenindust paremaks.

Saatja nimi
Saatja e-post
Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname tagasiside eest!

Saada vihje!

Ootame Teie vihjeid võimalike rikkumiste, pettuste, korruptsiooni ning eetikaalaste rikkumiste kohta.

Tegemist on anonüümse vihjega.

Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname vihje eest!09.08.2010

Krediidikindlustusselts on sõlminud esimesed kindlustuslepingud Eesti ettevõtetega nende krediidiriskide maandamiseks nii ekspordi- kui ka koduturul

Augusti alguse seisuga on juulis tegevust alustanud uue krediidikindlustusseltsi poole pöördunud mitmed Eesti ettevõtted ja kindlustanud oma äripartneritega seonduvaid krediidiriske kogusummas üle  130 miljoni Eesti krooni. Eesti ettevõtjad on kindlustanud oma ostjatelt arvete laekumise näiteks Balti riikides, Skandinaavias, Itaalias, Iirimaal, Suurbritannias ja ka Eestis.

Eesti juhtiva infotehnoloogia hulgimüügi valdkonna ettevõtte ALSO Eesti AS tegevjuht Anti Kuiv ütles, et nende ettevõte on kindlustanud uues kindlustusseltsis kogu oma käibe, sest senised rahvusvahelised kindlustuspartnerid on siinselt turult tagasi tõmbunud, kuna kauged peakontorid hindavad Eestit ekslikult liiga riskantseks.
 
„KredEx Krediidikindlustuse näol on tehtud üle pika aja taas üks väga õige asi, väga õigel ajal ja väga õiges kohas. Ma arvan, et see toetab kogu Eesti ettevõtlust olulisel määral just rahvusvahelises konkurentsis“, lisas Anti Kuiv.
 
Puidusektoris tegutsev Tartu ettevõte Nason Davis Eesti OÜ otsustas kindlustada oma käibe Eestis ja välisturgudel, et ära hoida ootamatud kahjud, mida võib tingida partneri pikaajaline maksejõuetus või pankrott.
 
„Selleks et püsida konkurentsis, tuleb keskenduda oma põhitegevusele. Krediidikindlustus võimaldab meil ilma lisariskideta pakkuda oma Euroopa ostjatele konkurentsivõimelisi maksetähtaegu“, ütles Nason Davis Eesti tegevjuht Indrek Tani.
 
Ligi kümnesse välisriiki aknaid ja uksi eksportiva Viking Window AS juhatuse esimees Toomas Agasild sõnas, et tema arvates on krediidikindlustuse kulu küll suur, kuid võrreldes võimalikest krediidikahjudest tulenevate probleemidega suhteliselt väike.
 
„Praegustest majandusoludes võiksid Eesti ettevõtjad senisest oluliselt rohkem tähelepanu pöörata krediidikahjude ennetamisele. KredEx Krediidikindlustusest pakkumise saamine ja kindlustuslepingu sõlmimine võttis meil aega kõigest nädal“, sõnas Toomas Agasild.  
 
Käesoleva aasta 26. mail  tegevusloa saanud ja riigi poolt loodud KredEx Krediidikindlustus pakub Eesti ettevõtetele krediidiriskide kindlustamist. Krediidikindlustus maandab ekspordi ja kodumaise müügiga seonduvaid ostjariske ning  aitab olulisel määral kaasa laienemisel uutele eksportturgudele.
 

Lisainfo:
Meelis Tambla
Juhatuse esimees
KredEx Krediidikindlustus AS
667 4138
53441141
e-post meelis dot tambla at kredex dot ee

 • 29. november 2010

  KredExi tagatiste piirmäära tõstmine võimaldab ettevõtjatele täiendavat finantseerimist

  Homme jõustub Riigikogus 11. novembril vastu võetud ettevõtluse toetamise ja laenude riikliku tagamise seaduse eelnõu, mis suurendab ettevõtluslaenude tagatiste piirmäära 1,5 miljardilt kroonilt 2 miljardi kroonini. Tagatiste piirsumma...

 • 12. november 2010

  KredEx sõlmis koostöölepingu UniCredit Leasing Eesti filiaaliga

  SIA UniCredit Leasing Eesti filiaal ja KredEx allkirjastasid täna, 11. novembril koostöölepingu, mille kohaselt on UniCredit Leasing Eesti filiaalist liisingut taotlevatel ettevõtetel võimalik kasutada KredExi käendust. KredEx käendab kuni...

 • 03. november 2010

  Energiasäästunädal keskendub hoonete energiasäästule

  Tartu Regiooni Energiaagentuur korraldab korraldab 8.-12. novembrini koostöös KredExi, Eesti Energia, Eesti Korteriühistute Liidu, Säästva Eesti Instituudi, Tartu Teaduspargi ning Kliima- ja Energiaagentuuriga teise...

 • 03. november 2010

  Ajujahi konkursile saadeti üle 300 idee

  Miljonikroonise auhinnafondiga ettevõtluskonkursile Ajujaht laekus tähtajaks 306 ideed 201 meeskonnalt. Võistluse korraldajate kinnitusel saadeti kõige enam ideid infotehnoloogia valdkonnast. Näiteks digitaalsed liiklusmärgid, mis...

kredex.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Rohkem infot. Sain aru.