Teie arvamus on meile tähtis.

Tagasiside aitab meil muuta teenindust paremaks.

Saatja nimi
Saatja e-post
Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname tagasiside eest!

Saada vihje!

Ootame Teie vihjeid võimalike rikkumiste, pettuste, korruptsiooni ning eetikaalaste rikkumiste kohta.

Tegemist on anonüümse vihjega.

Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname vihje eest!20.01.2014

KredExi laenukäenduse toel investeerisid ettevõtjad 101 mln eurot

KredEx käendas möödunud aastal 53 mln euroga 484 ettevõtte finantskohustusi. KredExi tugi võimaldas ettevõtetel kaasata pankadest täiendavat finantseerimist summas 101 mln eurot. Rahastatud projektide tulemusena luuakse ligikaudu 634 uut töökohta.

„Võrreldes varasemaga kasvas eelmisel aastal alustavate ettevõtete julgus kasutada tegevuse käivitamiseks stardilaenu. KredEx aitas stardilaenu abil rahastada 56 ettevõtte käivitamist kogumahus 2 mln euroga. Stardilaenuga alustanud ettevõtjad plaanivad luua 261 uut töökohta,“ ütles KredExi ettevõtlusdivisjoni juht Lehar Kütt.

Kõige enam kasutati KredExi käendust möödunud aastal investeerimislaenude ja liisingu puhul, mis moodustasid väljastatud käendusmahust 45%, arvelduskrediidi ja käibelaenude osakaal oli 35% ja pangagarantiide osakaal 20%.

Alates 2001. aastast on KredEx käendanud 2814 ettevõtte finantskohustusi summas 406 mln eurot, mis on võimaldanud ettevõtetel pankadest kaasata rahastamist summas 813 mln eurot. Rahastatud projektide tulemusena on loodud hinnanguliselt 10 700 uut töökohta.

Lisaks investeerimis- ja käibelaenu, stardilaenu, pangagarantii ning liisingu käendamisele pakub KredEx ettevõtetele allutatud laenu, tehnoloogialaenu ja ekspordilaenu.

 

  • 27. veebruar 2014

    TTÜ kutsub osalema infopäeval

    TTÜ kutsub osalema infopäeval, kus tutvustatakse „Rekonstrueeritud korterelamute sisekliima ja energiatarbe seire ja analüüs ning nende vastavus standarditele ja energiaaudititele“ uuringu tulemusi. Tartu infopäev toimub 13. märtsil...

  • 07. veebruar 2014

    Korterelamud investeerisid rekonstrueerimistoetuse abil 2013. aastal 30,3 mln eurot

    Lõppenud aastal kasutati 339 juhul korterelamute renoveerimisel riikliku finantsasutuse KredEx instrumente, kas siis rekonstrueerimistoetuse, renoveerimislaenu või korterelamu laenukäenduse näol, et muuta hooned energiasäästlikumaks....

kredex.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Rohkem infot. Sain aru.