Teie arvamus on meile tähtis.

Tagasiside aitab meil muuta teenindust paremaks.

Saatja nimi
Saatja e-post
Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname tagasiside eest!

Saada vihje!

Ootame Teie vihjeid võimalike rikkumiste, pettuste, korruptsiooni ning eetikaalaste rikkumiste kohta.

Tegemist on anonüümse vihjega.

Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname vihje eest!20.01.2014

KredExi laenukäenduse toel investeerisid ettevõtjad 101 mln eurot

KredEx käendas möödunud aastal 53 mln euroga 484 ettevõtte finantskohustusi. KredExi tugi võimaldas ettevõtetel kaasata pankadest täiendavat finantseerimist summas 101 mln eurot. Rahastatud projektide tulemusena luuakse ligikaudu 634 uut töökohta.

„Võrreldes varasemaga kasvas eelmisel aastal alustavate ettevõtete julgus kasutada tegevuse käivitamiseks stardilaenu. KredEx aitas stardilaenu abil rahastada 56 ettevõtte käivitamist kogumahus 2 mln euroga. Stardilaenuga alustanud ettevõtjad plaanivad luua 261 uut töökohta,“ ütles KredExi ettevõtlusdivisjoni juht Lehar Kütt.

Kõige enam kasutati KredExi käendust möödunud aastal investeerimislaenude ja liisingu puhul, mis moodustasid väljastatud käendusmahust 45%, arvelduskrediidi ja käibelaenude osakaal oli 35% ja pangagarantiide osakaal 20%.

Alates 2001. aastast on KredEx käendanud 2814 ettevõtte finantskohustusi summas 406 mln eurot, mis on võimaldanud ettevõtetel pankadest kaasata rahastamist summas 813 mln eurot. Rahastatud projektide tulemusena on loodud hinnanguliselt 10 700 uut töökohta.

Lisaks investeerimis- ja käibelaenu, stardilaenu, pangagarantii ning liisingu käendamisele pakub KredEx ettevõtetele allutatud laenu, tehnoloogialaenu ja ekspordilaenu.

 

kredex.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Rohkem infot. Sain aru.