Teie arvamus on meile tähtis.

Tagasiside aitab meil muuta teenindust paremaks.

Saatja nimi
Saatja e-post
Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname tagasiside eest!

Saada vihje!

Ootame Teie vihjeid võimalike rikkumiste, pettuste, korruptsiooni ning eetikaalaste rikkumiste kohta.

Tegemist on anonüümse vihjega.

Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname vihje eest!28.02.2008

KredEx toob turule vaid 30% isikliku käendusega stardilaenu

KredEx toob koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS) ja kommertspankadega turule uue laenutoote nimega stardilaen. Laen on suunatud alustavatele või kuni 2 aastat tegutsenud väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele. Erinevalt tavapärasest laenutootest piisab ettevõtjal tagatise seadmisel isiklikust käendusest, mis katab vaid 30 % laenusummast. Ülejäänud, tagamata osale annab KredEx omapoolse käenduse. Stardilaenu saab taotleda maksimaalselt kuni 500 000 krooni.

Laenu taotlemiseks tuleb pöörduda EASi, kes taotlust menetleb ning selle KredExisse otsuse saamiseks edastab. KredExi positiivse otsuse korral tuleb laenusooviga pöörduda kommertspanka, kes soovitud laenusumma väljastab. Antud laenu saamise eelduseks on äriplaani olemasolu, mille ettevalmistamiseks saab vajadusel tasuta konsultatsiooni maakondlike arenduskeskuste konsultantidelt.

Stardilaen võimaldab ettevõtjal maandada ettevõtluse ja laenuga seotud riske, kuna võrreldes tavalaenuga tuleb vähem oma isikliku varaga riskida. Koos stardilaenuga on võimalik taotleda ka EASi stardi- ja kasvutoetust (kuni 200 000 krooni), mis kokku annab äriplaani teostamiseks korraliku starditoe.

Stardilaen on kaasrahastatav Euroopa Sotsiaalfondist.

kredex.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Rohkem infot. Sain aru.