Teie arvamus on meile tähtis.

Tagasiside aitab meil muuta teenindust paremaks.

Saatja nimi
Saatja e-post
Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname tagasiside eest!

Saada vihje!

Ootame Teie vihjeid võimalike rikkumiste, pettuste, korruptsiooni ning eetikaalaste rikkumiste kohta.

Tegemist on anonüümse vihjega.

Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname vihje eest!27.07.2016

KredEx Krediidikindlustuse tegevusmaht kasvas 17 mln euro võrra

AS KredEx Krediidikindlustus kindlustas selle aasta esimese kuue kuuga Eesti ettevõtjate riske 62 riigis, ettevõtete poolt kindlustatud arvete portfell kasvas 229 miljoni euroni, suurenedes eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes pea 17 miljoni euro võrra.

Sarnaselt eelmistele aastatele kasutavad krediidikindlustusteenuseid enim eksportivad ettevõtted, moodustades ligi 70% KredEx Krediidikindlustuse portfellist.

AS KredEx Krediidikindlustuse juhatuse esimehe Meelis Tambla hinnangul ei peaks laekumata arvetest tekkivaid üllatusi tänapäeval vaatlema kui ettevõtlusriski ning tegevusmahtude kasv näitab, et see arusaam on vaikselt ka juurdumas. „Ettevõtja peaks põhirõhu panema müügile, toote või teenuse ehitamisele ning arendamisele. Kui annad kauba üle enne makset, siis on oluline teada ostja tausta. Ostjate finantsvõimekuse hindamine ja selle jälgimine ei ole tavaliselt ettevõtte põhitegevus, seega võib see osutuda ettevõtte kasvu piduriks,“ arutles Tambla.

Suuremad kindlustuse sihtriigid olid Rootsi, Soome ja Poola. Kahe kvartali jooksul kasvasid tegevusmahud enim Rootsis, Norras, Lätis ja Leedus. Sektoritest on aktiivsemad kaubanduse, ehitusematerjalide ja puidutööstus.

  • 03. märts 2016

    KredExi toel on paranenud 85 000 perekonna elamistingimused

    Sihtasutus KredEx tähistab täna viieteistkümnendat tegevusaastat. Tänu KredExile on ettevõtjad saanud täiendavat finantseerimist summas 1,2 miljardit eurot ja KredExi toel on paranenud ligikaudu 85 000 perekonna elamistingimused....

  • 01. märts 2016

    EIF ja KredEx käivitavad 60 miljoni euro suuruse EstFundi

    Uus fondifond võimaldab suure kasvupotentsiaaliga Eesti VKE-dele suurema ligipääsu omakapitaliinstrumentide põhisele rahastamisele Euroopa Investeerimisfond (EIF), KredEx ning Eesti Vabariigi Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (MKM)...

kredex.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Rohkem infot. Sain aru.