Teie arvamus on meile tähtis.

Tagasiside aitab meil muuta teenindust paremaks.

Saatja nimi
Saatja e-post
Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname tagasiside eest!

Saada vihje!

Ootame Teie vihjeid võimalike rikkumiste, pettuste, korruptsiooni ning eetikaalaste rikkumiste kohta.

Tegemist on anonüümse vihjega.

Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname vihje eest!13.02.2015

KredEx hakkab pakkuma ettevõtetele soodsamatel tingimustel kapitalilaenu

KredEx pakub ettevõtjatele kapitalilaenu, mis on suunatud ärimudeli toimimist tõestanud kasvuettevõtetele, kes kavandavad investeeringuid arengusse ning tegevusmahtude kasvu.

„Kapitalilaen aitab ettevõtet, kes soovib rahastada enda tegevust laenuga, kuid pangalaenu saamiseks on omafinantseeringu tase liialt madal või puuduvad piisavad tagatised. Sarnaselt omanikule annab KredEx ettevõtja kasutusse kapitali, mis tulenevalt allutatusest suurendab teiste finantseerijate silmis omafinantseeringu mahtu. See omakorda võimaldab kaasata täiendavat finantseerimist näiteks pangalaenu näol,“ ütles KredExi juhataja Andrus Treier.

Kapitalilaenu üldsumma on kuni kaks miljonit eurot, kuid mitte rohkem kui ettevõtte omakapitali suurus laenu väljastamise hetkel. Kapitalilaenu intress on üldjuhul vahemikus 8-15%, lõplik intress sõltub ettevõtja ja projekti riskitasemest ning tagatistest. Võrreldes seni KredExi poolt pakutud allutatud laenuga on kapitalilaenu maksimaalne piirsumma suurem ning intress madalam.

„Kui erainvestorid rahastavad allutatud laenuga kasvuettevõtteid alates kahest miljonist eurost, siis riigi eesmärk on aidata kaasa väiksemate ettevõtete arengusse, kelle kapitalivajadus jääb alla kahe miljoni euro. KredEx ei sekku otseselt kapitalilaenu võtnud ettevõtte juhtimisse, küll aga seatakse teatud kooskõlastusnõuded ning eeldatakse kohta nõukogus,“ lisas Treier.

Kapitalilaenu taotlemiseks tuleb pöörduda KredExisse. Täpsemat infot laenu kohta saab KredExi kodulehelt ja kliendihalduritelt.

 

 

 • 24. aprill 2015

  KredExi juhiks saab Lehar Kütt

  KredExi nõukogu kiitis 22. aprillil heaks ettepaneku nimetada asutuse juhiks Lehar Kütt. Kütt asub KredEx-i juhina tööle mai algusest. „Küti pikaajaline juhtimiskogemus KredExis ja senise juhiga õlg õla kõrval töötamine annab...

 • 23. aprill 2015

  KredEx toetab Tallinnas hoonesiseste elektrisüsteemide uuendamist

  KredEx avab esmaspäeval, 27. aprillil toetuse taotluste vastuvõtu vanal pingesüsteemil olevate elamute hoonesiseste elektrisüsteemide uuendamiseks. „Elektrilevil on Tallinnas ligikaudu 10 000 klienti, kelle kodud on vanal pingesüsteemil,...

 • 22. aprill 2015

  KredEx teenis 1,2 mln eurot kasumit

  Täna KredExi nõukogus kinnitatud aastaaruande põhjal teenis Sihtasutus KredEx eelmisel aastal kasumit 1,2 mln eurot (2013. a. kasum 0,9 mln eurot). "2014. aastal KredExi laenukäenduse mahtude kasv jätkus. Ettevõtlusvaldkonna käendusi...

kredex.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Rohkem infot. Sain aru.