Teie arvamus on meile tähtis.

Tagasiside aitab meil muuta teenindust paremaks.

Saatja nimi
Saatja e-post
Teade
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899 + 123456789 = ?

Palun sisestage matemaatilise tehte tulemus.

* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname tagasiside eest!

Saada vihje!

Tegemist on anonüümse vihjega.

Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname vihje eest!04.05.2017

BaltCap hakkab väikeettevõtetele pakkuma kasvukapitali

Baltikumi juhtiv investeerimisettevõte BaltCap kavatseb turule tuua uue regionaalse investeerimisfondi, et pakkuda Eestis, Lätis ja Leedus väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) kasvukapitali. 

Uue fondi tegevus on suunatud kohalikele ja Balti regiooni ettevõtetele, mis soovivad turule tuua uusi tooteid ja teenuseid, laiendada tegevust ostu- ja ülevõtutehingute kaudu ning kelle ambitsiooniks on kasvada ja saada turuliidriteks.

Uus fond luuakse BaltCapi, Euroopa Investeerimisfondi, KredExi ja kohalike pensionifondide koostöös, mis võimaldab pensionifondidel Baltimaade ettevõtetesse investeerida, et nende omakapitali tugevdada. Fondi kavandatud maht on 50 mln eurot.

BaltCapi juhtivpartneri Martin Kõdari sõnul on Eestis, Lätis ja Leedus nii traditsioonilistes kui ka uutes majandusharudes väga head kasvuvõimalused: „Piirkonna VKEd vajavad oma konkurentsivõime säilitamiseks ja tootlikkuse suurendamiseks investeeringuid. Näeme, et nõudlus kasvukapitali järele on Balti riikides endiselt suur,“ selgitas Kõdar.

Ta lisas, et erasektori omakapitaliinvesteeringud kokku moodustavad piirkonnas 50% ELi keskmisest. “Riskikapitali investeeringute puhul on see suhe viimastel aastatel rahvusvaheliste investorite toel paranenud, aga kasvukapitali ei ole ikkagi piisavalt,“ selgitas Kõdar uue fondi loomise tagamaid.

Euroopa Investeerimisfondi asejuhi Roger Havenithi sõnul on BaltCap ennast tõestanud regiooni juhtiva fondivalitsejana ja uus fond laiendab nende haaret veelgi. “Ettevalmistusjärgus olev BaltCap Growth Fund on viies fond, mis Euroopa Investeerimisfondi toel Balti Innovatsioonifondi algatuse raames turule tuuakse. Tegu on olulise verstapostiga ainulaadses regionaalses koostööprojektis ning Balti Innovatsioonifondi eestvedaja ja ankurinvestorina oleme rahul fondifondi positiivse mõjuga regionaalsele kapitaliturule,” lisas Havenith.

Fondi asutamise protsess on lõpusirgel. BaltCap on sõlminud institutsionaalsete investoritega esmased kokkulepped üle 40 miljoni euro mahus vahendite kaasamiseks. Suuremate investorite hulka kuuluvad Swedbanki pensionifondid ning Balti Innovatsioonifondi kaudu EIF ja KredEx. Fondi asutamise peab heaks kiitma Eesti Finantsinspektsioon ja see tuleb registreerida Eesti Äriregistris. Tegevusloa taotlus on Eesti Finantsinspektsioonile esitatud.

Kristjan Tamla, Swedbanki Investeerimisfondide juht: “Baltikumi väikeettevõtete jaoks on peamine kasvuraskus ligipääs kapitaliturule. Swedbanki pensionifondid panustavad väga hea meelega selle turutõrke kõrvaldamisse. Swedbanki koostöö BaltCapi meeskonnaga on olnud pikaajaline ja tulemuslik. Oleme veendunud, et nende meeskond on võimeline meie pensionifondide investoritele looma ka edaspidi head tootlust”.

KredExi juhataja Lehar Kütt: “Era- ja riskikapitali käsitletakse kui tarka raha, mille puhul investeerimisfond panustab lisaks kapitalile ka oma teadmiste ning kontaktivõrgustikuga. Ettevõtete ligipääs sellisele targale rahale on oluline tegur majanduskasvu saavutamisel. Seetõttu on vajalik, et Balti riigid jätkaksid algatustega piirkonna era- ja riskikapitalituru arendamiseks.”

BaltCap on regiooni juhtiv era- ja riskikapitali investeerimisettevõte. BaltCap toetab tugevate tegevtiimidega ettevõtteid, mille ambitsiooniks on suurendada oma haaret Baltimaades ja välisturgudel. BaltCap investeerib ettevõtetesse, millel on suurepärane kasvupotentsiaal ja annab neile eesmärkide saavutamiseks vajalikud vahendid ning tegutseb professionaalse omanikuna, tehes selleks tihedat koostööd juhtkonna ja teiste omanikega.

Balti Innovatsioonifond on uuendusmeelne ja Euroopas ainulaadne investeerimisalgatus, mille eesmärk on arendada Balti riikide era- ja riskikapitali turgu. See on loodud Euroopa Investeerimisfondi ning Eesti, Läti ja Leedu Vabariigi koostöös. Algatuse raames sõlmis EIF partnerlussuhte kolme riikliku agentuuriga – Altum (Läti), KredEx (Eesti) ja Invega (Leedu) ning ajavahemikul 2013-2017 investeeritakse Balti Innovatsioonifondi raames 130 miljonit eurot erakapitali, mezzanine’i ja riskikapitali fondidesse, mis on keskendunud Balti riikidele.

Euroopa Investeerimispanga tütarorganisatsiooni Euroopa Investeerimisfondi (EIF) missioon on toetada Euroopa mikro-, väike- ja keskmise suurusega ettevõtteid, aidates neil leida tee finantsvahenditeni. EIF arendab riski- ja kasvukapitali turgu, et toetada EL eesmärkide täitmist innovatsiooni, teadus- ja arendustegevuse, ettevõtluse, majanduskasvu ja tööturu valdkonnas.

 • 27. oktoober 2017

  KredExi karjääriretkedel soovib osaleda ligi 600 koolinoort

  Kodukandi tööandjatega soovib KredExi poolt korraldatavate karjääriretkede raames tutvuma minna ligi 600 kooliõpilast, kelle seast valitakse 1. novembriks tänavuse projekti osalejad. Üheksas maakonnas avavad noortele oma uksed kokku 30...

 • 23. oktoober 2017

  Ettevõtlus- ja elamumajanduslaenude riiklike tagatiste piirmäärad kasvavad

  Riigikogu majanduskomisjon arutas tänasel istungil SA KredEx ettevõtlus- ja elamumajanduslaenude tagatiste piiride suurendamist, mis võimaldaks KredExil jätkuvalt ettevõtete ja koduomanike laene käendada. See, et KredEx laene käendab, on...

 • 13. oktoober 2017

  Tule osale: Eesti ehituskonverents 2017

  Ehitussektori traditsiooniline aastalõpu suursündmus toimub tänavu 28. novembril Kultuurikatlas. Tehakse kokkuvõtteid 2017. aastast ja vaadatakse tulevikku, rääkides ehitusturu suundumustest 2018. aastal. Uuritakse, millised on Eesti...

 • 12. oktoober 2017

  KredEx viib kokku ettevõtlikud koolinoored ja tööandjad

  Tänasest saavad koolinoored kandideerida KredExi karjääriretkedele, mis toimuvad tänavu kolmandat korda. KredEx kutsub üheksa maakonna 9.- 12. klasside õpilasi registreeruma ekskursioonidele, mille raames saavad noored tuttavaks oma...

 • 10. oktoober 2017

  Tule osale: üürielamute toetuse teabepäev Tartus

  Alates 1. novembrist on kohalikel omavalitsustel võimalik taotleda KredExilt toetust üürielamute ehitamiseks . Kokku panustab riik üürielamute arendamisse kolme aasta jooksul 60 mln eurot, millest 2,5 mln sel aastal.  Kutsume teid...

 • 10. oktoober 2017

  KredEx Krediidikindlustuse juht Meelis Tambla valiti rahvusvahelise ekspordikindlustajate ühingu juhtkonda

  Serbia pealinnas Belgradis toimunud riiklikke ekspordikindlustajaid ühendava suurima rahvusvahelise organisatsiooni Berne Unioni aastakoosolekul valiti Eesti riikliku kindlustusseltsi KredEx Krediidikindlustus juhatuse esimees Meelis Tambla...

 • 02. oktoober 2017

  Kui kallis on ekspordi kasvatamine?

  Tänavu on ekspordimahtude kasvatamise vastu on tundnud huvi oluliselt rohkem eksportijaid kui varem, selgub KredEx Krediidikindlustuse statistikast. Huvi ekspordi kindlustamise vastu on kasvanud peamiselt tänu võimalusele eksporti varasemaga...

kredex.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Rohkem infot. Sain aru.