Teie arvamus on meile tähtis.

Tagasiside aitab meil muuta teenindust paremaks.

Saatja nimi
Saatja e-post
Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname tagasiside eest!

Saada vihje!

Ootame Teie vihjeid võimalike rikkumiste, pettuste, korruptsiooni ning eetikaalaste rikkumiste kohta.

Tegemist on anonüümse vihjega.

Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname vihje eest!Startup-viisa alustas edukalt: esimeste kuudega üle 75 avalduse, rohkem kui 20-st riigist

Käesoleva aasta 18. jaanuaril jõustus Startup Estonia, Eesti startup-kogukonna ning Siseministeeriumi koostöös loodud välismaalaste seaduse erand ehk startup-viisa, mis lihtsustab kolmandatest riikidest pärit startupidele Eestisse ümberasumist ning Eesti startup-ettevõtetel välistöötajate Eestisse värbamist. Programmil on möödunud esimesed edukad kuud, mille jooksul on startup-viisale kandideerimiseks esitanud avalduse üle 75 startup-ettevõtte enam kui 20-st riigist.

Lihtsustatud tingimustel viisa või elamisloa saamiseks peab ettevõte täitma avalduse kirjeldamaks oma äri ning meeskonda, mida seejärel hindab Eesti startup-kogukonna liikmetest koosnev ekspertkomisjon. Esitatud avaldustest on ekspertkomisjonilt positiivse otsuse saanud 23 taotlust, negatiivse 31, info puudulikkuse tõttu tagasi lükatud 10 ning hetkel hindamisel 12 taotlust. Positiivse otsuse järel on startupidel vajalik esitada viisa või elamisloa taotlus Eesti välisesindusele või Politsei- ja Piirivalveametile. Enim on avaldusi tulnud Ukrainast, Valgevenest, Venemaalt ja Indiast. Valdkondade lõikes tegelevad kandideerinud startupid väga erinevatel aladel - lennundusest turunduseni, sekka telemeditsiini ja turismi.

Eestisse on juba saabunud ka esimesed startup-viisaga värvatud välistöötajad. Nii tervitas rahvusvahelist kaubatransporti lihtsustav startup-ettevõte Shipitwise 21. veebruaril Tallinna lennujaamas enda meeskonda Indiast pärit tarkvarainseneri, lisaks on tänaseks värvatud ka Lõuna-Aafrikast pärit kogenud tarkvaraarendaja. „Esimene põhjus, miks startup-viisa poolt loodud võimalusest kohe kinni haarasime, on soov ehitada Shipitwise’i rahvusvahelist kultuuri,” sõnas Shipitwise’i kaasasutaja Ragmar Saksing. “Mida suurem on meie ligipääs tarkadele ja motiveeritud inimestele, seda konkurentsivõimelisemad oleme,” lisas Saksing startup-viisa olulisuse kohta. Uued töötajad leidis Shipitwise ühe teise Eesti startupi - Jobbatical - tööportaali kaudu ning enne Eestisse jõudmist läbis töötaja nädalaid kestnud intensiivse proovitöö perioodi.

“Startup-viisat lansseerides ei osanud me huviliste arvu kuigi täpselt ette näha, kuna konkureerivate riikide sarnaste viisaskeemide kohta avalik statistika suuresti puudub. Oleme meeldivalt üllatunud suurest huvist. Põnev saab olema näha uute välistöötajate peatset lisandumist meie kohalikku startup-kogukonda ja selle loodetavat positiivset mõju,” kommenteeris programmi esimese kuu tulemusi üks startup-viisa algatajaid, Startup Estonia juht Mari Vavulski.

Startup-viisa tingimuste ja võimalustega saab lähemalt tutvuda Startup Estonia kodulehel www.startupestonia.ee/visa või Politsei- ja Piirivalveameti kodulehel www.politsei.ee

kredex.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Rohkem infot. Sain aru.