Teie arvamus on meile tähtis.

Tagasiside aitab meil muuta teenindust paremaks.

Saatja nimi
Saatja e-post
Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname tagasiside eest!

Saada vihje!

Ootame Teie vihjeid võimalike rikkumiste, pettuste, korruptsiooni ning eetikaalaste rikkumiste kohta.

Tegemist on anonüümse vihjega.

Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname vihje eest!Börsilt ettevõtte kasvuks kütust juurde

21. sajandil pole börs ainult suurte ettevõtete jaoks. 98% Eesti ettevõtetest liigitub väikese või keskmise suurusega ettevõtteks. Paljud neist ettevõtetest saaksid börsilt kasvuks hoogu juurde.

Kui oled ambitsioonikas ettevõtja ja soovid ettevõtte kasvuks raha kaasata, vallutada välisturge, viia ettevõtte juhtimine uuele tasemele või osa ettevõttest maha müüa, võib börs olla just sinu jaoks.

Nasdaq Tallinna börs on käivitanud spetsiaalselt väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele mõeldud First North turu, mis on justkui börsi light-versioon: tasud on madalamad ja nõuded leebemad, aga kõik börsiettevõtteks olemise hüved on olemas.

Eksportöör vajab välisturgudel koostööpartnerite leidmiseks häid soovitusi. Börsil olemine on üks parimaid referentse, mis ettevõttel olla saab. Avalikult kaubeldava ettevõtte kohta saab teha kohese järelduse, et ettevõttel on tegevusajalugu, aruandlus on paigas ja kogu oluline info on avalik. Mitu Tallinna börsil kaubeldava ettevõtte juhti on öelnud, et just börsil olemine on neil aidanud välisturgudel jala ukse vahele saada. Rääkimata sellest, et avalikult kaubeldav ettevõte saab koduregioonis palju tuntumaks ehk sisuliselt kaasneb sellega tasuta reklaam.

Mõistagi võib väita, et avalikuks ettevõtteks saamine on kallis ning nõuab suurt aja- ja ressursikulu. Aga vaatame lähemalt, mida tähendab First North turule tulek ja seal olek rahaliselt. First North turule kauplemisele võtmise tasu on 1500 € (aktsiad) või 1000 € (võlakirjad). Haldustasu on aktsiate puhul 3000 € aastas ja võlakirjade puhul 500 € + 0,01% võlakirjade emissioonimahust aastas (sh maksimaalne haldustasu on 1000 €). Kaaludes võimalikku saadavat lisaväärtust börsil olemisest ja mainitud kulu, siis kuidas tundub? Kas Teie ettevõte võiks olla börsiettevõte?

Kui soovid täpsemalt teada, mida börs saab Sinu ettevõttele pakkuda, tule Nasdaq Tallinna börsi infohommikule (Tallinn, Tartu mnt 2, City Plaza 14. korrus). Lisaks saame kuulda Eesti tippnõustaja ülevaadet ettevõtte erinevatest rahastamisviisidest ja praeguse börsiettevõtte esindajat, kes räägib oma kogemusest ettevõtte börsile viimisel.

Järgmine infohommik toimub aprilli lõpus või mai alguses. Täpne kuupäev avaldatakse lähiajal Nasdaq Tallinna börsi kodulehel. Osalemine on kõigile huvilistele tasuta.

Vaata lähemalt www.nasdaqbaltic.com
 

kredex.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Rohkem infot. Sain aru.