Teie arvamus on meile tähtis.

Tagasiside aitab meil muuta teenindust paremaks.

Saatja nimi
Saatja e-post
Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname tagasiside eest!

Saada vihje!

Ootame Teie vihjeid võimalike rikkumiste, pettuste, korruptsiooni ning eetikaalaste rikkumiste kohta.

Tegemist on anonüümse vihjega.

Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname vihje eest!Laekumata arved ei peaks olema ettevõtlusrisk

AS Intrum Justitia maksekäitumist ja –riske puudutav uuring näitab, et maksete hilinemine ning pikad maksetähtajad tekitavad väikestele ja keskmise suurusega (VKE) Euroopa ettevõtetele raskusi. Tagajärgedeks on neljal ettevõttel kümnest piiratud kasvuvõimalused ja pea pooltel likviidsusraskused. 35% VKE-dest näeb hilinenud maksetes ohtu ettevõtte püsimajäämisele. Rahavoogude prognoositavus on oluline igale ettevõttele, selle puudumine ei võimalda teha kasvuplaane. Uuringu tulemustest selgub, VKE-d on tugeva surve all -  tervelt 38% vastanutest oli hiljuti kokku puutunud suur- või rahvusvahelise kontserniga, kes nõudis pikemaid maksetähtaegu. Lisaks on 72% VKE-dest pidanud viimasel ajal nõustuma pikemate maksetähtaegadega kui nad ise õigeks peaksid.

Intrum Justitia AS juhataja Ivar Tammemäe sõnul jäävad Euroopas ettevõtted maksetega hiljaks keskmiselt 5,6 päeva, avalik sektor isegi 7,2 päeva. „Eesti ettevõtete puhul on vastavad näitajad 2 päeva ja 4 päeva. Riikide võrdluses on halvimas olukorras avalikule sektorile teenuseid osutavad Itaalia ettevõtted, kes peavad maksete saabumist ootama veel 48 päeva peale maksetähtaega,“ lisas Tammemäe.

AS-i KredEx Krediidikindlustus juhatuse esimehe Meelis Tambla hinnangul ei peaks laekumata arveid tänapäeval vaatlema kui ettevõtlusriski. „Ettevõtja peaks põhirõhu panema turutunnetusele, müügile, toote või teenuse ehitamisele ning arendamisele. Kui annad kauba üle enne makset, siis on oluline teada ostja tausta. Ostjate finantsvõimekuse hindamine, selle jälgimine ning võimalike tekkivate kahjude katmine ei ole tavaliselt ettevõtte põhitegevus, seega on mõistlikum see kompetentselt teenusepakkujalt sisse osta,“ arutles ta.

AS KredEx Krediidikindlustuse praktika seda ka näitab – ettevõtjatel kes saavad keskenduda täielikult oma põhikompetentsidele ja nende arendamisele, läheb pikas plaanis hästi. „Näeme, et krediidikindlustust kasutama hakkavate ettevõtete müük hakkab üldjuhul suurenema, neil läheb hästi ja nad laienevad uutele turgudele,“ tõdes Tambla.

kredex.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Rohkem infot. Sain aru.