Teie arvamus on meile tähtis.

Tagasiside aitab meil muuta teenindust paremaks.

Saatja nimi
Saatja e-post
Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname tagasiside eest!

Saada vihje!

Ootame Teie vihjeid võimalike rikkumiste, pettuste, korruptsiooni ning eetikaalaste rikkumiste kohta.

Tegemist on anonüümse vihjega.

Teade
* Kõik lahtrid peavad olema täidetud.
Täname vihje eest!Millist eluaset, kellelt ja kellele võib osta?

1. Toetust võib taotleda maja, majaosa, ridaelamuboksi, korteri või talu soetamiseks. Maad osta ei saa.
2. Toetust võib taotleda elamispinna soetamiseks tingimusel, et eluase saab kogu leibkonna alaliseks elukohaks. Üksikutele pereliikmetele (nt vanematele lastele, vanavanematele) eluaset soetada ei saa.
3. Eluaset ei või osta lähisugulastelt - vanematelt, õdedelt, vendadelt või täisealistelt lastelt, kelle omavahelisi suhteid reguleerib pärimisseadus.
4. Soovitav eluase peab parandama taotleja leibkonna eluasemetingimusi.
5. Võlgnevuste olemasolul (suuremas summas, kui 1500 eurot) võib eluaseme soetada pere kuni 15-aastase lapse omandisse. Alaealise nimel tehingute tegemiseks on vajalik kohtu luba, mis esitatakse taotluse rahuldamise positiivse otsuse korral notarile enne notariaalse ostu-müügitehingu sõlmimist.
6. Kui toetuse taotleja (ühe või mõlema vanema) vastu on algatatud täitemenetlusi võlgade katteks või on jõustunud kohtuotsus pankrotimenetluse algatamiseks ja/või väljakuulutamiseks (info kajastub Ametlikes Teadaannetes, www.ametlikudteadaanded.ee) , siis toetust taotleda ei saa, ka lapse nimele ostmiseks.
7. Taotluse rahuldamise otsus ei anna automaatselt õigust osta toetuse taotlemisel soovitud eluaset. Taotluse rahuldamisel tuleb soovitava eluaseme kohta esitada KredExile uus soovitava elamispinna kirjeldus koos fotodega. KredEx vaatab ostusoovi üle, võrdleb selle maksumust turuhindadega, hindab vastavust juhendi eesmärkidele ning annab nõusoleku eluaseme soetamiseks või keeldub sellest.

kredex.ee kasutab küpsiseid. Veebilehe sirvimist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Rohkem infot. Sain aru.