KredEx Uudised Tööpakkumised Taotluste vormid Konverents Kontaktid
Ettevõtlus Eluase
Uudised
Arhiiv 2011
Arhiiv 2010
Arhiiv 2009
Arhiiv 2008
Arhiiv 2007
Arhiiv 2006
Arhiiv 2005
Arhiiv 2004
Arhiiv 2003
Arhiiv 2002
Arhiiv 2001
Artiklid
Uudised
01.07.2010

Vabariigi Valitsuse korraldusega anti riiklike eksporditagatiste väljastamise õigus alates 1. juulist 2010  riigi osalusel asutatud aktsiaseltsile KredEx Krediidikindlustus.

Alates 1.juulist võivad ettevõtted krediidikindlustusteemaliste küsimustega pöörduda KredEx Krediidikindlustusse, mis pakub kindlustuskatet nii Euroopa Liidu ja OECD kui ka sellest väljaspool riikides asuvate ostjate suhtes.
 
Kindlustusseltsi loomise eesmärk on parandada krediidikindlustuse kättesaadavust Eesti ettevõtetele. Kõige olulisem muudatus senises eksporditagatiste pakkumises on oluliste piirangute vähenemine, mis kehtisid sihtasutusele KredEx tulenevalt Euroopa Liidu riigiabi nõuetest. Kui KredExi poole said pöörduda vaid Euroopa Liitu eksportivad väikeettevõtted või  riskantsematesse riikidesse eksportivad ettevõtted, siis tulevikus ei ole ekspordisihtriigid, ettevõtte suurus ja tegevusmahud enam määravad.

KredEx Krediidikindlustus pakub Eesti ettevõtetele kindlustuskatet kogu nende ostjate portfelli ulatuses, sõltumata sihtriigist. Lisaks eksportturgude ostjate krediidiriskidele on krediidikindlustusseltsis võimalik kindlustada ka kodumaised krediidiriske.
EST ENG RUS